بازداشت مدل‌های معروف اینستگرام تایید شد+عکس

Models-Arrested-in-Tehran

تقاطع: غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، سخنگو و معاون اول قوه قضاییه جمهوری اسلامی، روز یکشنبه (۱۶ اسفند-۶ مارچ) در جریان نشست خبری خود، خبر بازداشت هشت مدل فعال در شبکه‌های اجتماعی را تایید کرد.

آقای اژه‌ای با تاکید بر این‌که نیروهای انتظامی و اطلاعاتی با افرادی که در فضای مجازی مرتکب “جرم” شوند، برخورد می‌کنند، گفت: «از ۸ نفری که در این پرونده بازداشت شده‌ بودند، تعدادی با تبدیل قرار، آزاد و تعدادی نیز “توجیه” شدند. البته برخی از آن‌ها جرم‌های سنگین مانند اشاعه فحشاء و ترویج فساد را داشتند.»

وی با اعلام این‌که پرونده‌ی این مدل‌ها هنوز به دادگاه ارسال نشده افزود که «اگر ثابت شود این افراد به صورت باندی اقدامات مجرمانه‌ای علیه مردم انجام می‌دادند مجازات سنگینی دارد».

او در عین حال تصریح کرده که برخی هم بودند که «از کاری که می‌کردند اطلاع نداشتند و ندانسته وارد این شبکه‌ها شدند و فکر می‌کردند کار موردی است که بابت آن پول می‌گیرند که این افراد بازداشت نشدند».

گفتنی است خبر بازداشت تعدادی از مدل‌های معروف شبکه‌های اجتماعی، نخستین بار در اوایل بهمن‌ماه در فضای رسانه‌ای ایران منتشر شد.

آن‌گونه که یک منبع آگاه به “تقاطع” گفته بود، الناز گلرخ، حمید فدایی، شبنم مولوی، ندا کلاهی، ماندانا نیک‌بین، ملیکا زمانی و نیلوفر بهبودی، هفت مدلی بودند که در این پرونده بازداشت شدند.

بیشتر بازداشت‌شدگان این پرونده در همان روزهای نخست با دادن تعهد و یا قرارهای کفالت و وثیقه آزاد شدند اما بر اساس آخرین اطلاعات، ملیکا زمانی و نیلوفر بهبودی هم‌چنان در زندان اوین تهران نگهداری می‌شوند.

فعالیت صفحات این افراد در اینستگرام که گاه تا صدها هزار دنبال‌کننده دارد نیز در نزدیک به دو ماه گذشته، متوقف شده است.

در این میان، الناز گلرخ و حمید فدایی، زوجی که نام‌شان در میان بازداشت‌شدگان اولیه بود، بعد از آزادی، کشور را ترک کردند. آن‌ها در عین حال، خبر بازداشت‌شان را نیز تکذیب کرده‌اند که آن‌گونه که منبع “تقاطع” می‌گوید این تکذیب بر اساس برخی مصلحت‌سنجی‌ها صورت گرفته است.

نظرتان را بنویسید