اعمال دوباره ممنوعیت‌های محمد خاتمی بعد از نفش فعال در “انتخابات”

Khatami-Praying-Hasan-Khomeini

تقاطع: محمد خاتمی، رییس اسبق جمهوری اسلامی بعد از نقش تاثیرگذارش در رای‌گیری اخیر مجلس‌های “شورای اسلامی” و “خبرگان” در ایران، بار دیگر با محدودیت حضور در مراسم عمومی روبه‌رو شده است.

آقای خاتمی در متنی که روز یکشنبه (۱۶ اسفند-۶ مارچ) منتشر کرده نوشته که از حضور در برنامه‌ی سال‌روز درگذشت خواهرش در اردکان یزد “محروم” شده است.

او نوشته: «اگر از حضور در مراسم سالگرد محرومم، خشنودم که در این یک‌سال شب و روزی نبوده است که به یاد او نباشم و از درگاه حضرت حق برای او‌ طلب آمرزش و علوّ درجات نکنم.»

رهبر جناح موسوم به “اصلاح‌طلب” جمهوری اسلامی پیش‌تر در روز جمعه (۱۴ اسفند) نیز با حکم دادستانی تهران نتوانسته بود در جشن ازدواج دختر میرحسین موسوی شرکت کند.

غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی, روز یکشنبه در جریان نشست خبری خود ضمن رد حصر خانگی محمد خاتمی گفت که در خصوص وی به صورت “موردی” احکامی صادر و ممنوعیت‌هایی اعمال می‌شود.

این در حالی است که در همین روز، حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی در نشست خبری آخر سال خود, از اعمال محدودیت‌ها برای آقای خاتمی انتقاد کرد و گفت “شورای عالی امنیت ملی” و دبیرخانه‌ی این شورا هیچ مصوبه‌ای در خصوص ممنوع‌التصویری وی ندارد.

آقای روحانی از رییس اسبق جمهوری اسلامی با عنوان “حضرت آقای خاتمی” یاد کرد؛ هرچند ساعاتی بعد این عنوان از متن خبرگزاری‌ها و نیز توییت حساب کاربری منتسب به روحانی حذف شد.

نظرتان را بنویسید