فروش اسپرم‌ِ خوش‌تیپ‌‌ها، ورزشکاران و باهوش‌ها در کلینیک‌های ناباروری ایران

Sperm-Price-Iran

تقاطع: روزنامه‌ی “وقایع اتفاقیه” چاپ تهران، در شماره‌ی روز شنبه (۱۵ اسفند-۵ مارچ) خود گزارشی از «درآمد میلیونی مراکز ناباروری از مردان خوشتیپ و باهوش» منتشر کرده و نوشته این مراکز به افرادی که می‌خواهند فرزند “خوش‌تیپ”، “چشم‌روشن” و “سالم” داشته باشند، اسپرم را تا مبلغ صد میلیون تومان می‌فروشند.

این روزنامه یکی از کلینیک‌های ناباروری لوکس در شمال تهران را این‌گونه توصیف می‌کند: «در بعضی از نقاط تهران کلینیک‌های ناباروری خاصی وجود دارند که به مشتریان خاصی خدمات می‌دهند. در پارکینگ یکی از این مراکز به جز ماشین‌های میلیاردی، خودروی دیگری به چشم نمی‌خورد. وقتی وارد این مجموعه می‌شوید احساس می‌کنید وارد هتل پنج ستاره شده‌اید. یک پرستار از ابتدا شما را همراهی می‌کند و با قهوه از شما پذیرایی می‌شود تا پزشک مشاور برای توضیحات بیاید.»

پزشک مشاور این کلینیک درباره‌ی قیمت اسپرم به خبرنگار “وقایع اتفاقیه” می‌گوید: «ما اینجا بانک اسپرم نداریم ولی می‌توانید یا یک نفر را خودتان معرفی کنید که با آزمایش‌های ما به‌تان می‌گوییم که اسپرم ایشان سالم است یا نه که این هزینه‌اش ۳۵ میلیون تومان می‌شود ولی اگر مایل بودید ما کسانی را اینجا داریم که هم از لحاظ خوش‌تیپی هم از لحاظ جسمی در شرایط ایده‌آلی قرار دارند. قیمت اسپرم این افراد از ۲۵ میلیون هست تا ۷۰ میلیون که البته رقم باید بین خودمان محرمانه بماند. حتی یکی از مدل‌های معروف مرد که تصویرش هم الان روی بیلبورد‌های تبلیغاتی شهر هم هست در بین افراد اهدای اسپرم اینجاست، که اگر مایل بودید در جلسه بعدی بیشتر درباره‌اش توضیح می‌دهم.»

او در پاسخ به این سوال که اگر فرد “خوش‌تیپی” به عنوان اهداکننده‌ی اسپرم به کلینیک مراجعه کند چقدر از این مبلغ به وی تعلق می‌گیرد، با شوخی جواب می‌دهد: «بگو بیاید اینجا پیش خودم تا ۳۰درصد قرارداد بهش پول نقد می‌دهیم.»

این گزارش در ادامه به فروش اسپرم افرادی با ضریب هوشی بالا پرداخته است. پرستار یک کلینیک کوچک در شمال غرب تهران در این باره می‌گوید: «میزان هوش هم می‌تواند از طریق اسپرم انتقال پیدا کند و ما به‌ همین‌ منظور از کسانی که اینجا برای اهدای اسپرم فُرم پر می‌کنند تست هوش می‌گیریم و حداقل نتیجه آن باید نمره ۱۲۰ به بالا باشد.» 

این پرستار با بیان این‌که «اینجا حتی ضریب هوشی ۱۴۵ هم داشتیم‌» قیمت اسپرم‌های “دانشمندپرور” را از ۱۲ تا ۲۵ میلیون اعلام می‌کند.

یکی دیگر از پرستاران این مرکز ناباروری نیز از رو به افزایش بودنِ تعداد افرادی که برای اهدای اسپرم به این مراکز مراجعه می‌کنند خبر داده و گفته «مردانی که برای اهدای اسپرم به این مراکز مراجعه می‌کنند حداقل ماهی پنج میلیون به بالا درآمد دارند».

او ادامه می‌دهد: «حتی بعضی از چهره‌های شاخص هم برای اهدای اسپرم به این مرکز مراجعه می‌کنند. سال گذشته یکی از ورزشکاران معروف به درخواست خانواده‌ای به این مرکز آمده بود و آن‌طورکه من شنیدم صد میلیون برای اهدای اسپرم از خانواده گیرنده دریافت کرده بود.»

نظرتان را بنویسید