عباس واعظ طبسی در ۸۱سالگی درگذشت

Vaez-Tabasi

تقاطع: خبرگزاری‌های ایران از مرگ عباس واعظ طبسی، “تولیت آستان قدس رضوی” پس از یک هفته قرار داشتن در کمای مطلق خبر می‌دهند.

آن‌گونه که خبرگزاری دولتی “ایرنا” نوشته، آقای واعظ ۸۱ساله که نمایندگی علی خامنه‌ای در خراسان را بر عهده داشت، بامداد جمعه (۱۴ اسفند-۴ مارس) در بیمارستان “امام‌رضا” مشهد از دنیا رفته است.

واعظ طبسی روز ۷ اسفندماه بعد از یک حمله‌ی قلبی به بیمارستان منتقل شد و به دنبال آن خبر درگذشت وی نیز در رسانه‌ها منتشر گردید با این وجود ساعتی بعد خبرگزاری‌های رسمی ایران ضمن تکذیب این خبر، اعلام کردند که او زنده است اما وضعیت مناسبی ندارد.

این “روحانی” پرنفوذ که به دلیل ثروت و قدرت فراوانش با لقب “سلطان خراسان” شناخته می‌شد، سال ۱۳۵۷ و با حکم روح‌الله خمینی، رهبر پیشین حکومت ایران “تولیت آستان قدس رضوی” را بر عهده گرفت. این نهاد قدرتمند هم‌اکنون با بیش از پنجاه شرکت اقتصادی و پانزده موسسه و بنیاد فرهنگی و اجتماعی در شهر مشهد، “بزرگ‌ترین هلدینگ اقتصادی شرق کشور” به شمار می‌رود و از جمله نهادهای زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی است که از پرداخت مالیات به دولت معاف هستند.

مجلس شورای اسلامی، سال گذشته در جریان تصویب لایحه‌ی بودجه‌ی سال ۱۳۹۴ کشور تصویب کرد که مالیات‌های اخذشده از شرکت‌های تابعه “آستان قدس رضوی” برای خرج در این “آستان” هزینه شوند.

 

نظرتان را بنویسید