مهدی رجبیان، موزیسین محکوم به حبس: سازم را می‌فروشم تا جریمه‌ دادگاه را بدهم

Mehdi-Rajabian-Sells-his-Instrument

تقاطع: مهدی رجبیان، آهنگساز و نوازنده‌ی سه‌تار، و بنیان‌گذار و مدیر وب‌سایت تعطیل‌شده‌ی “برگ‌موزیک” که از سوی دادگاه انقلاب اسلامی تهران به شش سال حبس و ۲۰ میلیون تومان جریمه‌ی نقدی محکوم شده، سازش را می‌فروشد تا بتواند جریمه‌اش را پرداخت کند.

آقای رجبیان در عکس‌نوشته‌ای که روز چهارشنبه (۱۲ اسفند-۲ مارچ) در صفحه‌ی اینستگرامش قرار داده، اعلام کرده سه‌تارش را به عنوان «تنها دارایی‌»اش، برای پرداخت جریمه‌ی دادگاه می‌فروشد.

او در متنی احساسی نوشته: «تمام دارایی من سازم است چیزی جز این برایم نمانده و همین ساز را که با آن بغض کردم و خندیدم، برای فروش می‌گذارم. این فقط یک ساز نیست او شمشیرِ شکسته‌شده‌ی سربازِ شکست‌خورده‌ی جنگِ چالدران است که نامش را گذاشتیم تاریخ ایران به روایت سه‌تار… آری ما هم گریه می‌کنیم زمانی که خسته‌ایم ز هر نظر.»

مهدی رجبیان به همراه برادرش حسین رجبیان، و یوسف عمادی روز ۲۰ مهرماه ۱۳۹۲ توسط نیروهای اطلاعات سپاه ساری بازداشت و به بند دو-الف زندان اوین تهران منتقل شدند. این سه نفر بعد از آزادی موقت با قرار وثیقه، از سوی شعبه‌ی ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی “مقیسه” به دو اتهام «توهین به مقدسات» و «تبلیغ علیه نظام» محاکمه و هر کدام به شش سال حبس تعزیری و ۲۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شدند.

این حکم به تازگی از سوی شعبه‌ی ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران تایید شده اما سه سال از دوره‌ی شش‌ساله‌ی محکومیت حبس آن، به حالت تعلیق درآمده است.

گفتنی است فعالیت وب‌سایت “برگ‌موزیک” که وب‌سایت پربازدید در حوزه‌ی موسیقی زیرزمینی و آلترناتیو ایران بود نیز بعد از بازداشت مدیر و هم‌کاران آن، متوقف شد. آن هم در حالی که صفحه‌ی فیسبوک این وب‌سایت پیش از تعطیلی، نزدیک به ۱۶۰هزار دنبال‌کننده داشت.

Barg-Music-Case

نظرتان را بنویسید