چرخش ۱۸۰‌درجه‌ای نظر کاندیدای زن راه‌یافته به مجلس درباره حجاب+ویدئو

Parvaneh-Salahshoori

تقاطع: پروانه سلحشوری، یکی از اعضای فهرست ۳۰‌نفره‌ی حامیان دولت در انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌ی تهران، که با کسب بیش از یک میلیون رای به این مجلس راه یافته، می‌گوید از اظهاراتش مبنی بر این‌که روزی “حجاب” در ایران انتخابی می‌شود، “سوءبرداشت” شده و او معتقد است «در اصل رعایت حجاب هیچ تشکیکی نمی‌توان و نباید داشت» و «التزام به آن از سوی زنان مسلمان ایرانی امری بدیهی است».

خانم سلحشوری «شیوه تدوین» مصاحبه‌اش با رسانه خارجی منتشرکننده‌ی آن اظهارات را «امری مذموم و غیراخلاقی» خوانده و گفته «نگرانی‌هایی را که در این باره به درستی ایجاد شده است، به خوبی درک، و از این بابت عذرخواهی می‌کند».

او هم‌چنین «برخی رسانه‌های خارجی از جمله رسانه‌های معاند نظام» را به “سوءاستفاده” از اظهاراتش متهم کرده است.

این عضو “اصلاح‌طلب” مجلس آینده‌ی شورای اسلامی اضافه کرده: «شاید عده‌ای تمایل داشته باشند با بزرگ جلوه دادن این مصاحبه که به صورت ناقص منتشر شده، حماسه بزرگ ملت ایران در هفتم اسفند را که جلوه‌ای باشکوه از مردم‌سالاری دینی بود، تحت‌الشعاع قرار دهند.»

گفتنی است روز یکشنبه (۹ اسفند-۲۸ فوریه)، “ویویانا ماتزا”، خبرنگار ایتالیایی، ویدئویی از گفتگوی خود با پروانه سلحشوری را در روزهای پیش از برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی منتشر کرد که وی در آن ابراز امیدواری کرده روزی زنان ایران از حق انتخاب پوشش برخوردار شوند.

این ویدئو را می‌توانید در ادامه ببینید.

روزی خواهد رسید که زنان ایرانی حق انتخاب پوشش داشته باشند“پروانه سلحشوری” یکی از اعضای فهرست ۳۰‌نفره‌ی حامیان دولت در انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌ی تهران، در گفتگویی با “ویویانا ماتزا”، خبرنگار ایتالیایی می‌گوید روزی خواهد رسید که زنان ایران از حق انتخاب پوشش برخوردار خواهند شد.خانم سلحشوری که در حال حاضر با کسب نزدیک به یک میلیون رای در رتبه‌ی یازدهم راه‌یافتگان تهران به مجلس شورای اسلامی قرار دارد، دارای دکترای جامعه‌شناسی و اهل شهر مسجدسلیمان است.او در این گفتگو از توانمند شدن زنان در کشور، کاهش نرخ بیکاری آن‌ها، تلاش برای تغییر قوانین تبعیض‌آمیز مربوط به طلاق و ارث سخن می‌گوید و تاکید می‌کند اعضای زن کنونی مجلس شورای اسلامی “ضد زن” هستند و «همه چیزشان، زبان‌شان، طرز حرف زدن‌شان در طرفداری از مردان است».پروانه سلحشوری درباره‌ی قوانین سخت‌گیرانه حجاب در ایران نیز می‌گوید: «من از هر دو شکل حجاب استفاده می‌کنم؛ بعضی اوقات فقط روسری دارم و بعضی وقت‌ها چادر اما پوشش رسمی‌ام چادر است چرا که ما مذهبی هستیم… اما فکر می‌کنم این از حقوق اولیه‌ی ماست که انتخاب کنیم.»وی با بیان این‌که «زمانی فرا خواهد رسید که زنان ایرانی خودشان داشتن یا نداشتن حجاب را انتخاب کنند» به خبرنگار ایتالیایی می‌گوید: «شما جوان هستید و به یاد نمی‌آورید. سی سال پیش همه مثل من چادر می‌پوشیدند. آن‌ها نمی‌توانستند مثل شما یا دخترم یا دختران دیگر لباس بپوشند. ولی زنان در این سال‌ها انتخاب دیگری کرده‌اند… من تحقیقات زیادی درباره حجاب انجام داده‌ام. اکثر مردم به آن اعتقاد دارند و این روند سختی است که به جایی برسیم که حق انتخاب داشته باشیم، آن‌گونه که هر کسی می‌خواهد. و ما باید به عرف جامعه احترام بگذاریم. البته که روزی خواهد آمد که حجاب یک انتخاب خواهد بود. این جزیی از روند توسعه است.»——————————————-#تقاطع را در تلگرام و اینستگرام نیز دنبال کنید.Telegram.me/Taghato_NewsInstagram.com/Taghato.News

Posted by Taghato on Sunday, February 28, 2016

نظرتان را بنویسید