زنان کارتن‌خواب تهران کودکان خود را برای گدایی اجاره می‌دهند و می‌فروشند

Street-Children-Iran

تقاطع: رییس “سازمان داوطلبان هلال‌احمر” در ایران می‌گوید کرایه دادن کودکان به قیمت روزانه ۱۵ هزار تومان برای گدایی و فروش آنان به قیمت ۲ میلیون تومان از جمله معضلاتی است که در بین زنان کارتن‌خواب تهران وجود دارد.

فرحناز رافع با ابراز تاسف از این موضوع به خبرگزاری “تسنیم” گفته این اتفاق در مناطقی مانند “بهشت‌زهرا” رخ می‌دهد و در حال حاضر اقداماتی برای کاهش آن در حال انجام است.

خانم رافع از جمله‌ی این اقدامات را کرایه‌ی اتاق‌های مسافرخانه‌ها برای زنان کارتن‌خواب میدان هرندی تهران عنوان کرده و افزوده که در این رابطه با فاطمه دانشور، عضو “شورای اسلامی شهر تهران” و مدیرعامل موسسه نیکوکاری “مهرآفرین‌پناه” در حال هم‌کاری است.

این مقام مسوول با تاکید بر این‌که «جای کار هنوز بسیار است»، وضعیت کودکان زنان کارتن‌خواب را نامناسب توصیف کرده و گفته صورت و اندام‌های این کودکان به دلیل اعتیاد مادران‌شان «به شدت سوخته است».

گفتنی است پیش از این در آبان‌ماه گذشته، فاطمه دانشور در چند گفتگو فاش کرده بود که زنان کارتن‌خواب و روسپی پس از زایمان در برخی بیمارستان‌های جنوب و مرکز تهران، نوزادان خود را با دریافت ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان می‌فروشند.

او با بیان این‌که اکثر زنان خیابانی و کارتن‌خواب دچار بارداری‌های ناخواسته می‌شوند، افزوده بود که «این زنان در قبال کودکان‌شان احساس مسوولیت نمی‌کنند و این کودکان یا رها شده یا فروخته می‌شوند».

“رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران در مهرماه نیز در گفتگو با خبرگزاری “تسنیم” از افزایش چشم‌گیر آمار به دنیا آمدن نوزدان کارتن‌خواب معتاد خبر داده و گفته بود این آمار، از تولد ۳ تا ۴ نوزاد معتاد در هر ماه، به ۲ تولد در هر روز رسیده است.

نظرتان را بنویسید