کدام زندانیان سیاسی در “انتخابات” شرکت کردند؟

Voters-in-Prison

تقاطع: از بیش از ۸۰۰ زندانی سیاسی و عقیدتی در زندان‌های مختلف ایران، کمتر از ۲۰ زندانی سیاسی یعنی حدود ۲درصد این زندانیان، در رای‌گیری روز جمعه (۷ اسفند-۲۶ فوریه) شرکت کرده‌اند. قریب به اتفاق زندانیان سیاسی رای‌دهنده عضو یا وابسته‌ی گروه‌های اصلاح‌طلب و ملی‌-مذهبی هستند.

به گزارش‌ وب‌سایت‌های نزدیک به “اصلاح‌طلبان”، از نزدیک به ۳۰ زندانی سیاسی بند زنان زندان اوین تهران، بهاره هدایت، نرگس محمدی، و ریحانه طباطبایی، ۳ زندانی بودند که در این رای‌گیری شرکت و به لیست حامیان دولت حسن روحانی رای دادند.

هم‌چنین در بند هشت زندان اوین نیز از حدود ۲۵ زندانی سیاسی، شش زندانی “اصلاح‌طلب” به نام‌های حسین رفیعی، علیرضا هاشمی، کیوان مهرگان، سراج میردامادی، هادی حیدری و علی شریعتی در “انتخابات” مجلس‌های شورای اسلامی و خبرگان شرکت کردند.

در بند ۳۵۰ نیز که حدود ۵۰ زندانی سیاسی در آن نگهداری می‌شوند، پنج زندانی به نام‌های اکبر امینی ارمکی، جعفر گنجی، محمدصدیق کبودوند، محمدامین هادوی و احمد هاشمی رای خود را وارد صندوق کردند.

ضیا نبوی و مصطفی تاج‌زاده، نیز به ترتیب در زندان‌ سمنان و بند دو-الف زندان اوین رای خود به لیست حامیان دولت را به صندوق ریختند.

هم‌چنین گزارش‌های ضدونقیضی از رای دادن مهدی کروبی، میرحسین موسوی، و زهرا رهنورد در رسانه‌ها منتشر شده است.

نظرتان را بنویسید