والدین دانش‌آموزان مدرسه‌ای در مشهد از تنبیه با کمربند فرزندان‌شان می‌گویند؛ مدیر مدرسه: کذب محض است

Phisical-Fine-Iran-Schools-2 والدین دانش‌آموزان مدرسه‌ای ابتدایی در ناحیه ۶ مشهد می‌گویند فرزندان‌شان توسط یکی از معلمان این مدرسه با کمربند تنبیه شده‌اند. مدیر این مدرسه، تنبیه بدنی دانش‌آموزان را «کذب محض» خوانده و مدعی شده که این معلم تنها «با یکی از دانش‌آموزان با صدای بلند حرف زده است».

پدر یکی از دانش‌آموزان تنبیه‌شده در شرح ماجرا به وب‌سایت خبری “تابناک” گفته: «طبق اظهارات پسرم یکی از دانش‌آموزان با بازی‌گوشی و پرت کردن تکه کاغذی باعث ناراحتی معلم می‌شود و معلم هم با کمربند ۱۸ دانش‌آموز را تنبیه می‌کند که از شدت ضربه‌های کمربند دستان فرزندم سیاه شده است.»

این پدر ادامه می‌دهد: «وقتی معلم با اولیای دانش‌آموزان مواجه شد با قبول کردن کتک زدن دانش‌آموزان گقت یکی از دانش‌آموزان سر کلاس درس، کاغذی را به سوی من پرتاب کرد و من یک لحظه عصبانی شدم و کنترل خود را از دست دادم و همه دانش‌آموزان را با کمربند کتک زدم.»

به گفته‌ی وی، این معلم نه تنها از رفتار خود اظهار ندامت و پشیمانی نکرده که به والدین دانش‌آموزان گفته «هر کاری دل‌تان خواست انجام دهید».

مادر یکی دیگر از دانش‌آموزان نیز با تایید کتک خوردن فرزندش به “تابناک” می‌گوید: «زمانی که فرزندم از مدرسه به منزل آمد گفت که معلم در حال تدریس بود که ناگهان یکی از دانش‌آموزان یک تکه کاغذ را گلوله و پرتاب کرد که به پشت سر معلم برخورد کرد. طبق اظهارات فرزندم این معلم زمانی که با این صحنه روبه‌رو می‌شود از دانش‌آموزی که این عمل را انجام داده، می‌خواهد خود را معرفی کند و تهدید می‌کند همه بچه‌ها را تنبیه خواهد کرد. این در حالی است که هیچ یک از دانش‌آموزان حاضر به معرفی خود نمی‌شود و به دنبال آن، معلم همه دانش‌آموزان را با کمربند کتک می‌زند تا فرد خاطی را پیدا کند.»

این مادر با اشاره به مراجعه‌اش به مدرسه خاطرنشان می‌کند که «معلم نه تنها از این عمل خودش عذرخواهی نکرد بلکه جواب سر بالا هم به اولیای دانش‌آموزان داد».

مادر دانش‌آموز دیگری نیز با تایید اظهارات والدین دیگر تاکید کرده که این اتفاق «باعث رعب و وحشت میان دانش‌آموزان شده است».

این‌ها در حالی است که مدیر مدرسه در گفتگو با خبرنگار “تابناک” کتک خوردن دانش‌آموزان را با قاطعیت رد کرده است.

او درباره‌ی دلیل عذرخواهی‌اش از والدین دانش‌آموزان نیز گفته: «یکی از والدین به نام… به خاطر داد زدن معلم سر دانش‌آموزی پیش من گلایه کرد و من هم وظیفه دانستم که از پدر این دانش‌آموز معذرت‌خواهی کنم.»

در این میان، مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه ۶ مشهد می‌گوید در تماسی که با مدیر و معلم مدرسه انجام شده، آن‌ها تنبیه بدنی با کمربند را قبول نکرده‌اند.

وی با تاکید بر این‌که «اگر چنین اتفاقی انجام بگیرد هم مدیر مدرسه و هم معلم توبیخ خواهند شد» می‌افزاید: «اگر این تنبیه بدنی با این وضعیتی که والدین اعلام کرده‌اند انجام شده است، چرا به آموزش و پرورش شکایتی نرسیده است. والدین اگر شکایتی دارند به جای این‌که به روزنامه پیامک ارسال کنند یا با آن تماس بگیرند باید به آموزش و پرورش شکایت خود را مطرح می‌کردند.»

نظرتان را بنویسید