عکس‌خبر: کناره‌گیری جب بوش از ادامه رقابت بر سر نامزدی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات امریکا

XXX BUSH GEORGE A

تقاطع: جب بوش، فرماندار سابق ایالت فلوریدا، و فرزند و برادر روسای جمهور چهل‌ویکم و چهل‌وسوم امریکا، شنبه‌شب (۲۰ فوریه-۱ اسفند) از صحنه‌ی رقابت بر سر کاندیداتوری حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر آینده‌ی این کشور کناره‌گیری کرد.

آقای بوش ۶۳ساله که بیشترین حمایت‌های مالی از نوع “سوپرپک” را در میان کاندیداهای حزب جمهوری‌خواه کسب کرده بود، هیچ‌گاه با اقبال رای‌دهندگان حزبی روبهرو نشد و بعد از شکستی دیگر در انتخابات مقدماتی ایالت کارولینای جنوبی، تصمیم گرفت که کمپین انتخاباتی خود را معلق کند.

او برای جلوگیری از این خداحافظی نسبتا زودهنگام، در یک هفته‌ی گذشته پای برادر و مادر خود را نیز به کمپین انتخاباتی‌اش باز کرد اما حمایت و سخنرانی جرج دبلیو و باربارا بوش هم نتوانست کمک چندانی به وضعیت “جِب” بکند و وی با کسب کمتر از ۸ درصد آرای رای‌دهندگان حزب جمهوری‌خواه در کارولینای جنوبی، با فاصله از ترامپ، روبیو، و کروز در جایگاه چهارم ایستاد.

پیش‌بینی می‌شود که با خداحافظی جب بوش، بخش زیادی از حامیان او به کمپین مارکو روبیو بپیوندند که امید اصلی هسته‌ی اصلی جمهوری‌خواهان برای کنار زدن ترامپ به شمار می‌رود.

سناتور جوان ایالت فلوریدا، در حال حاضر با رقابتی نزدیک با تد کروز (سناتور تگزاس)، در پشت سر “دانلد ترامپ”، سرمایه‌دار نیویورکی قرار دارد.

در دو عکس زیر، جب و جرج بوش در کنار هم دیده می‌شوند. در عکس سمت چپ، جبِ ۱۰ماهه در آغوش برادر ۷ساله‌اش قرار دارد و عکس سمت راست نیز مربوط به سخنرانی هفته‌ی قبل جرج بوش ۶۹ساله برای نجات کمپین برادرش در کارولینای جنوبی است.

نظرتان را بنویسید