جزییات قتل احتمالی محمدحسین ۳ساله به دست مادر ۲۶ساله‌‌اش

Mom-Killed-her-Son-Iran-Mazandaran

تقاطع: به دنبال انتشار خبری مبنی بر قتل یک کودک ۳ساله به دست مادرش در استان مازندران، رورنامه‌ی دولتی “ایران” در شماره‌ی روز دوشنبه (۲۶ بهمن-۱۵ فوریه) خود، جزییات تازه‌ای از این خبر را منتشر کرده است.

این روزنامه در شرح ماجرا نوشته که روز هشتم بهمن‌ماه، زنی جوان در حالتی مضطرب و نگران، کودک نیمه‌جان خود را به بیمارستان بوعلی ساری آورد و گفت که پسرش در جریان بازی‌های بچه‌گانه زمین خورده و دچار جراحت شده است.

بر اساس این گزارش، پزشکان با دیدن وضعیت جسمانی بسیار وخیم محمدحسین ۳ساله، بلافاصله دستور بستری شدن او را در بخش مراقبت‌های ویژه صادر کردند. تلاش پزشکان برای بازگرداندن کودک در حالی انجام شد که او بی‌حرکت روی تخت بیمارستان افتاده بود و هشیاری‌اش هر لحظه کمتر می‌شد.

در این میان، چند روز پس از بستری شدن کودک، مرد جوانی با مراجعه به بیمارستان، خود را پدر کودک معرفی کرد و خواستار تحفیق درباره‌ی علت وقوع حادثه برای فرزندش شد.

محمدحسین سرانجام بعد از ۱۱ روز “تحمل زجر زیاد” به دلیل شدت جراحات از دنیا رفت و به دنبال آن، با دستور بازپرس ویژه قتل دادسرای ساری، تحقیقات پلیس آگاهی درباره علت و چگونگی وقوع این حادثه در دستور کار قرار گرفت.

هم‌زمان جسد کودک نیز برای تعیین علت اصلی مرگ به “پزشکی قانونی” انتقال داده شد.

پدر محمدحسین در جریان بازجویی به پلیس گفت که یک ماه قبل به دنبال اختلافات زیاد با همسرش، از یکدیگر جدا شدند و از آن زمان، از وضعیت بچه‌اش بی‌خبر بوده است. او دلیل این بی‌خبری را تغییر محل زندگی همسر سابقش عنوان کرد و افزود که وی در این مدت تنها به تلفن‌های پدربزرگ محمدحسین (پدر مرد) جواب می‌داده است.

در همین حال، در گزارش “پزشکی قانونی”، علت مرگ کودک «خونریزی مغزی ناشی از اصابت جسم سخت به سر» اعلام شده و آمده بود که «آثاری از سوزانده‌شدن قسمت‌هایی از بدن، ساییدگی در ساعد، کبودی لاله گوش، خراشیدگی صورت، ‌آثار ضرب‌دیدگی در شانه‌ها و کتف و سوختگی‌های عمیق در برخی از قسمت‌های پا» وجود داشته است.

این گزارش اضافه می‌کرد که برخی جراحت‌ها و کبودی‌ها مدت‌ها قبل اتفاق افتاده است.

گزارش روزنامه “ایران” در پایان از بازداشت فاطمه، مادر ۲۶ساله‌ی محمدحسین با دستور بازپرس پرونده خبر داده و نوشته که تحقیقات از او در حال حاضر ادامه دارد.

گفتنی است بر اساس اعلام “پزشکی قانونی” استان مازندران در ۱۰ماه امسال ۳۰ مورد کودک‌آزاری در این استان ثبت شده است که ۲۲ مورد از قربانیان، پسر، و بقیه، دختر بوده‌اند.

نظرتان را بنویسید