تصویری:‌ نخست‌وزیر پیشین اسراییل به جرم دریافت رشوه ۱۴۴هزار دلاری زندانی شد

ISRAEL-CRIME-POLITICS-PRISON-OLMERT

تقاطع: “ایهود اولمرت”، نخست‌وزیر پیشین اسراییل در فاصله‌ی سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ و شهردار اسبق اورشلیم، صبح روز دوشنبه (۱۵ فوریه-۲۶ بهمن) راهی زندان “راملا ماسیاهو” در نزدیکی تل‌آویو شد تا دوره‌ی محکومیت ۱۹ماه حبس خود را در ارتباط با اتهامات “رشوه‌گیری” و “جلوگیری از اجرای عدالت” سپری کند.

آقای اولمرت در سال ۲۰۱۴ در ارتباط با دو پرونده‌ی گرفتن رشوه در دوره‌ی تصدی سمت شهرداری اورشلیم در سال‌های آغازین دهه‌ی ۲۰۰۰ میلادی، مجموعا به شش سال حبس محکوم شده بود که این حکم در دسامبر ۲۰۱۵ به ۱۸ ماه حبس کاهش یافت و دادگاه تجدیدنظر در یکی از دو پرونده او را تبرئه کرد. دادگاه دادرسی اورشلیم، در عین حال، هفته‌ی گذشته ایهود اولمرت را به اتهام “ممانعت از اجرای عدالت” مجرم شناخت و وی را به یک ماه حبس بیشتر محکوم کرد.

دادگاه می‌گوید که نخست‌وزیر سابق اسراییل در ارتباط با صدور مجوز ساخت برای یک مجتمع بزرگ مسکونی در اورشلیم، معادل ۱۴۴هزار دلار رشوه دریافت کرده است.

آقای اولمرت ۷۰‌ساله در هشت سال مراحل مختلف رسیدگی به پرونده‌اش، تمامی اتهامات خود را رد کرده است.

Ehud-Olmert-Went-to-Jail-2

او از جمله در پیام ویدئویی که روز دوشنبه، ساعاتی پیش از معرفی‌اش به زندان منتشر کرده، یک بار دیگر بر بی‌گناهی خود تاکید کرده است.

به نوشته‌ی رسانه‌های اسراییلی، ایهود اولمرت به دلایل امنیتی در بند ۱۰ زندان “ماسیاهو” در فضایی جدا از سایر زندانیان نگهداری می‌شود و اجازه‌ی برقراری ارتباط با کسانی که مرتکب جرم‌های سازمان‌یافته شده‌اند و نیز زندانیان مرتبط با جرایم علیه امنیت ملی را نخواهد داشت. با این وجود، در سلول او دو زندانی دیگر که در ارتباط با پرونده‌ی “مجتمع هالی‌لند” محکوم شده‌اند، حضور دارند.

هم‌چنین به گفته‌ی مسوولان زندان، اولمرت به ویژه در روزهای نخست، تحت مراقبت‌های ویژه‌ی امنیتی و پزشکی قرار خواهد داشت.

در حال حاضر موشه کاتساو، رییس جمهور اسبق اسراییل نیز پنجمین سال محکومیت ۷سال زندانش را در همین بند سپری می‌کند. آقای کاتساو که اصلیتی ایرانی دارد در ارتباط با تجاوز و آزار و اذیت جنسی شماری از کارکنان زن در دوران تصدی سمت‌های دولتی مجرم شناخته شده است.

بر اساس قوانین قضایی اسراییل، ایهود اولمرت بعد از سپری کردن یک‌سوم دوره‌ی محکومیتش، می‌تواند از مرخصی ۲۴ساعته استفاده کند.

Ehud-Olmert-Went-to-Jail-3

نظرتان را بنویسید