تصویری: آزادی آتنا دائمی با وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی بعد از ۱۶ ماه حبس

Atena-Daemi-Released-2

تقاطع: آتنا دائمی، فعال جوان اجتماعی پس از تحمل ۱۶ ماه حبس، دقایقی قبل (دوشنبه‌شب ۲۶ بهمن-۱۵ فوریه) با وثیقه‌ی ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین تهران آزاد شد.

خانم دائمی روز ۲۹ مهرماه ۱۳۹۳ با هجوم ماموران اطلاعات سپاه پاسداران به منزل پدری‌اش بازداشت و به بند امنیتی ۲-الف زندان اوین منتقل شد. او بعدها از سوی دادستانی تهران به “تبلیغ علیه نظام”، “توهین به رهبری”، “توهین به مقدسات”، “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرایم علیه امنیت ملى” و “اختفای ادله جرم”، متهم شد.

این فعال ۲۷ ساله در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴، با حکم “مقیسه”، قاضی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ۱۴ سال زندان محکوم شد که در صورت تایید این حکم در دادگاه تجدیدنظر، ۷ سال از آن، بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی به اجرا در خواهد آمد. در حکم دادگاه بدوی، مواردی چون شرکت در تجمع همبستگی با مردم کوبانی، مخالفت با اعدام از جمله حکم اعدام ریحانه جباری، نوشته‌های فیسبوکی در مخالفت با حجاب اجباری، و گوش دادن به ترانه‌های شاهین نجفی به عنوان مصادیق اتهامات آتنا دائمی اعلام شده بود.

علاوه بر آتنا دائمی، چهار فعال جوان دیگر به نام‌های آتنا فرقدانی، آسو رستمی، سعید حسین‌زاده، و امید علی‌شناس نیز در این پرونده با احکام سنگین حبس روبه‌رو هستند که از این جمع، امید علی‌شناس روز ۲۸ دی‌ماه بعد از ۱۷ ماه بازداشت موقت، با وثیقه‌ی ۷۰۰ میلیون تومانی آزاد شد و سه نفر دیگر کماکان در بندهای مختلف زندان اوین به سر می‌برند.

Atena-Daemi-Released-1 Atena-Daemi-Released

نظرتان را بنویسید