تصویری: فیلِ سرگردان، شهری در شرق هند را به هم ریخت

Indian bystanders watch as a wild elephant with a tranquliser dart in its back side walks along a street in Siliguri on February 10, 2016. The adult male elephant was tranquilised and captured by wildlife officials and transported to a nearby forest. AFP PHOTO / Diptendu DUTTA / AFP / DIPTENDU DUTTA (Photo credit should read DIPTENDU DUTTA/AFP/Getty Images)

تقاطع: روز چهارشنبه (۱۰ فوریه-۲۱ بهمن)، یک فیل نرِ وحشی از محل زندگی‌اش در جنگل “باکونتوپور” خارج شد؛ از جاده و رودخانه‌ی کوچکی بر سر راهش بود، عبور کرد؛ و خود را به داخل شهر “شیلیگوری” در ایالت “بنگال غربی” واقع در شرق هند رساند.

این فیل در ادامه، سرگردان در خیابان‌ها و کوچه‌های شهر، و در مقابل دیدگان شهروندان بهت‌زده، اتومبیل‌ها و موتورسیکلت‌ها را زیر پا گذاشت و ساختمان‌ها را خراب کرد.

فیل وحشت‌زده در نهایت با شلیک دارت آرام‌بخش نیروهای حفاظت از حیات‌وحش در گوشه‌ای به دام افتاد و بار دیگر به محل زندگی‌اش در جنگل منتقل شد.

به نوشته‌ی خبرگزاری‌ها، با وجود خسارات مادی زیادی که به شهر و شهروندان وارد شد، خیابان‌گردی این فیل، تلفات جانی به همراه نداشته است.

عکس‌ها از خبرگزاری‌های رویترز، اسوشیتدپرس، و آژانس فرانس‌پرس

نظرتان را بنویسید