ویدئو: اپلیکیشن “گرشاد” برای دور زدن مزاحمت گشت‌های ارشاد

گرشاد: اپلیکیشنی برای دور زدن مزاحمت گشت‌های ارشادیک اپلیکیشن رایگان تلفن‌های هوشمند که به تازگی راه‌اندازی شده، محل حضور نیروهای “پلیس امنیت اخلاقی” معروف به “گشت ارشاد” را به شهروندان ایرانی گزارش می‌دهد و به آن‌ها کمک می‌کند تا از مسیرهایی رفت و آمد کنند که احتمال برخوردشان با این گشت‌ها کمتر باشد.این اپلیکیشن که “گرشاد” نام دارد هم‌چنین این امکان را به کاربران خود می‌دهد تا در صورت برخورد با “گشت ارشاد”، محل آن را در نقشه ثبت و کاربران دیگر را از حضور این گشت‌ها آگاه کنند.آن‌گونه که سازندگان “گرشاد” نوشته‌اند، میزان دقت این اپلیکیشن به «هم‌کاری» و «دقت» کاربران بستگی دارد چرا که اطلاعات موجود در آن بر اساس گزارش‌های شهروندان ایجاد می‌شود.آن‌ها هم‌چنین درباره‌ی چرایی ساخت این اپلیکیشن نوشته‌اند: «تنها در سال ۹۲ نزدیک به سه میلیون نفر توسط گشت ارشاد “تذکر” گرفته‌اند. و کیست که نداند هر کدام از این “تذکر”ها چه حجمی از تحقیر و بی‌احترامی با خود دارد؟ چرا ما باید به خاطر بدیهی‌ترین حق‌مان که انتخاب لباسی است که می‌پوشیم تحقیر شویم؟ پلیس باید تأمین‌کننده امنیت شهروندان باشد و نه عامل وحشت و هراس. چندی پیش، خشمگین از این همه ستم بی‌دلیل، به دنبال راه‌حلی گشتیم تا شاید راهی برای مقاومت عملی در برابر این حجم بی‌عدالتی بیابیم و به طور مسالمت‌آمیز و با حداقل ریسک، بخشی از آزادی‌مان را پس بگیریم. گرشاد راه‌حلی بود که به ذهن ما رسید.»برای به دست آودن اطلاعات بیشتر درباره‌ی “گرشاد” و هم‌چنین نصب آن بر روی گوشی‌ خود می‌توانید به لینک زیر بروید. با این توضیح که این اپلیکیشن در حال حاضر فقط بر روی گوشی‌های اندروییدی قابل نصب است.https://gershad.com

Posted by Taghato on Tuesday, February 9, 2016

تقاطع: یک اپلیکیشن رایگان تلفن‌های هوشمند که به تازگی راه‌اندازی شده، محل حضور نیروهای “پلیس امنیت اخلاقی” معروف به “گشت ارشاد” را به شهروندان ایرانی گزارش می‌دهد و به آن‌ها کمک می‌کند تا از مسیرهایی رفت و آمد کنند که احتمال برخوردشان با این گشت‌ها کمتر باشد.

این اپلیکیشن که “گرشاد” نام دارد هم‌چنین این امکان را به کاربران خود می‌دهد تا در صورت برخورد با “گشت ارشاد”، محل آن را در نقشه ثبت و کاربران دیگر را از حضور این گشت‌ها آگاه کنند.

آن‌گونه که سازندگان “گرشاد” نوشته‌اند، میزان دقت این اپلیکیشن به «هم‌کاری» و «دقت» کاربران بستگی دارد چرا که اطلاعات موجود در آن بر اساس گزارش‌های شهروندان ایجاد می‌شود.

آن‌ها هم‌چنین درباره‌ی چرایی ساخت این اپلیکیشن نوشته‌اند: «تنها در سال ۹۲ نزدیک به سه میلیون نفر توسط گشت ارشاد “تذکر” گرفته‌اند. و کیست که نداند هر کدام از این “تذکر”ها چه حجمی از تحقیر و بی‌احترامی با خود دارد؟ چرا ما باید به خاطر بدیهی‌ترین حق‌مان که انتخاب لباسی است که می‌پوشیم تحقیر شویم؟ پلیس باید تأمین‌کننده امنیت شهروندان باشد و نه عامل وحشت و هراس. چندی پیش، خشمگین از این همه ستم بی‌دلیل، به دنبال راه‌حلی گشتیم تا شاید راهی برای مقاومت عملی در برابر این حجم بی‌عدالتی بیابیم و به طور مسالمت‌آمیز و با حداقل ریسک، بخشی از آزادی‌مان را پس بگیریم. گرشاد راه‌حلی بود که به ذهن ما رسید.»

برای به دست آودن اطلاعات بیشتر درباره‌ی “گرشاد” و هم‌چنین نصب آن بر روی گوشی‌ خود می‌توانید به اینجا بروید. با این توضیح که این اپلیکیشن در حال حاضر فقط بر روی گوشی‌های اندروییدی قابل نصب است.

نظرتان را بنویسید