عکس و ویدئو: حمله ماموران چماق‌دار شهرداری تهران به کارواش سعادت‌آباد؛ عضو تیم ملی جودو راهی بیمارستان شد

گزارشی از حمله ماموران چماق‌دار شهرداری تهران به کارواش سعادت‌…ماموران شهرداری منطقه‌ی دو تهران با همراهی نیروهای انتظامی، در نخستین ساعات بامداد یکشنبه (۱۷ بهمن-۶ فوریه) به یک کارواش در منطقه‌ی سعادت‌آباد تهران حمله و با انواع سلاح‌های سرد، کارکنان این کارواش را مضروب و مجروح کردند. آن‌ها هم‌چنین علاوه بر تخریب کارواش و اتومبیل‌های پارک‌شده در آن، وسایل باارزش موجود در کارواش و حتی پول نقد کارگران آن را نیز ربودند.انتقادهای گسترده‌ی صورت‌گرفته از این حمله به ویژه در شورای شهر تهران باعث شده تا محمدباقر قالیباف، شهردار این شهر، دستور رسیدگی به این موضوع را صادر کند.در این ویدئو، گوشه‌ای از حمله ماموران شهرداری به “کارواش دریا” را که توسط دوربین‌های مداربسته ثبت شده در کنار تصاویری از وضعیت کنونی این کارواش و اظهارات کارگران مضروب آن مشاهده می‌کنید.

Posted by Taghato on Monday, February 8, 2016

تقاطع: ماموران شهرداری منطقه‌ی دو تهران با همراهی نیروهای انتظامی، در نخستین ساعات بامداد یکشنبه (۱۷ بهمن-۶ فوریه) به یک کارواش در منطقه‌ی سعادت‌آباد تهران حمله و با انواع سلاح‌های سرد، کارکنان این کارواش را مضروب و مجروح کردند. آن‌ها هم‌چنین علاوه بر تخریب کارواش و اتومبیل‌های پارک‌شده در آن، وسایل باارزش موجود در کارواش و حتی پول نقد کارگران آن را نیز ربودند.

به نوشته‌ی خبرگزاری‌های ایران، ماموران شهرداری منطقه‌ی دو تهران از دو روز قبل با ادعای موقوفی بودن زمین ۳۰۰۰متری این کارواش و تعلق آن به مسجد مجاور، خواهان تخلیه کارواش از سوی کارکنان آن شده بودند.

در جریان درگیری بامداد یکشنبه میان ماموران شهرداری و کارکنان “کارواش بزرگ دریا” مجاور مسجد “قدس” سعادت‌آباد، تجهیزات کارواش و اتومبیل‌های موجود در آن تخریب شد و خدمه‌ی کارواش نیز به شدت مضروب و مجروح شدند که در این میان، جراحات امیر ملکی‌پور، قهرمان پیشین جودو جوانان آسیا به حدی بود که او را روانه‌ی بیمارستان کرد.

امیر رموزی، سرپرست تیم ملی جودو ایران که ملکی‌پور را در بیمارستان همراهی کرده، درباره‌ی وضعیت او و نیز درگیری رخ‌داده به “باشگاه خبرنگاران” گفته: «تا ساعت ۵ بامداد در بیمارستان بودیم؛ حال ملکی‌پور روبه بهبودی است ولی درد دارد. این درگیری در حالی رخ داد که خدمه کارواش خواب بودند. ماموران شهرداری به کارواش حمله‌ور شدند و در این درگیری امیر ملکی‌پور آسیب جدی دید و کارواش به یک مخروبه تبدیل شد.»

او با بیان این‌که این درگیری می‌توانست به “مرگ” ملی‌پوش کرمانشاهی جودو ایران منجر شود، خاطرنشان کرد که «شهرداری باید در مورد این‌گونه درگیری‌ها پاسخ‌گو باشد».

انتقادهای گسترده‌ی صورت‌گرفته از این حمله به ویژه در شورای شهر تهران باعث شده تا محمدباقر قالیباف، شهردار این شهر، دستور رسیدگی به این موضوع را صادر کند.

این نخستین بار نیست که خشونت ماموران شهرداری تهران با شهروندان خبرساز می‌شود.

گروهی از این ماموران، در تابستان دو سال قبل، علی چراغی، دستفروش ۴۱ساله را در منطقه‌ی تهران‌پارس تهران در مقابل چشمان فرزندش مورد ضرب‌وشتم شدید قرار دادند که در نهایت به مرگ این کارگر منجر شد.

در فروردین‌ماه ۱۳۹۴ نیز عموی هادی ساعی (قهرمان پیشین تکواندو المپیک و جهان و عضو کنونی شورای شهر تهران) در جریان درگیری با ماموران شهرداری در باشگاه سوارکاری‌اش، جان خود را از دست داد. در آن درگیری خود هادی ساعی نیز دچار جراحت شده بود.

Amir-Malekipour-1

Amir-Malekipour-2

Amir-Malekipour-4

نظرتان را بنویسید