ویدئو: فرار ده‌ها هزار شهروند سوری از حملات روسیه و ایران

فرار ده‌ها هزار شهروند سوری از حملات روسیه و ایرانده‌ها هزار نفر از مردم حومه‌ی شمالی شهر حلب سوریه که بسیاری از آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند، با فرار به سوی مرز ترکیه در انتظار ورود به این کشور هستند. این پناه‌جویان به دنبال بمباران مناطق محل زندگی‌شان از سوی هواپیماهای روسیه و پیش‌روی‌ نیروهای وفادار به بشار اسد به سوی این مناطق، خانه‌های خود را ترک کرده‌اند. این نیروها، ترکیبی از ارتش سوریه، نظامیان ایرانی، نیروهای حزب‌الله لبنان، و نیز شبه‌نظامیان شیعه‌ هستند که همگی تحت فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران قرار دارند.این ویدئو که توسط خبرگزاری سوری “شهبا پرس” منتشر شده، تصاویری از هجوم این آوارگان به سوی مرز ترکیه را نشان می‌دهد. در بخشی از این ویدئو، یک کودک سوری می‌گوید مسبب این آوارگی، «حملات روسیه، ایران و بشار اسد است».او هم‌چنین از حزب‌الله لبنان با عنوان “حزب شیطان” و “حزب سگ‌ها” یاد می‌کند و می‌افزاید: «ارتش شیعه به شهرها و خانه‌های ما حمله کرده‌اند.»در ادامه نیز یک زن سوری تاکید می‌کند که از هر دو گروه نیروهای داعش و ایران فرار کرده است.

Posted by Taghato on Sunday, February 7, 2016

تقاطع: ده‌ها هزار نفر از مردم حومه‌ی شمالی شهر حلب سوریه که بسیاری از آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند، با فرار به سوی مرز ترکیه در انتظار ورود به این کشور هستند. این پناه‌جویان به دنبال بمباران مناطق محل زندگی‌شان از سوی هواپیماهای روسیه و پیش‌روی‌ نیروهای وفادار به بشار اسد به سوی این مناطق، خانه‌های خود را ترک کرده‌اند. این نیروها، ترکیبی از ارتش سوریه، نظامیان ایرانی، نیروهای حزب‌الله لبنان، و نیز شبه‌نظامیان شیعه‌ هستند که همگی تحت فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران قرار دارند.

این ویدئو که توسط خبرگزاری سوری “شهبا پرس” منتشر شده، تصاویری از هجوم این آوارگان به سوی مرز ترکیه را نشان می‌دهد. در بخشی از این ویدئو، یک کودک سوری می‌گوید مسبب این آوارگی، «حملات روسیه، ایران و بشار اسد است».

او هم‌چنین از حزب‌الله لبنان با عنوان “حزب شیطان” و “حزب سگ‌ها” یاد می‌کند و می‌افزاید: «ارتش شیعه به شهرها و خانه‌های ما حمله کرده‌اند.»

در ادامه نیز یک زن سوری تاکید می‌کند که از هر دو گروه نیروهای داعش و ایران فرار کرده است.

نظرتان را بنویسید