تصویری: درگذشت ادگار میچل در چهل‌وپنجمین سال‌ فرود آپولو۱۴ روی ماه

Edgar-Mitchell-1

تقاطع: ادگار میچل، فضانورد امریکایی و ششمین انسانی که روی کره ماه قدم گذاشت، شام‌گاه پنج‌شنبه (۴ فوریه-۱۵ بهمن)، در شب چهل‌وپنجمین سال فرودش روی ماه درگذشت.

آقای مچیل عضو تیم سه‌نفره‌ای بود که در سال ۱۹۷۱ در ماموریت آپولو۱۴ بر روی کره ماه فرود آمدند. او در این ماموریت در کنار “آلن شپرد” (نخستین فضانورد امریکایی) و “استوارت روسا”، بیش از ۹ ساعت روی سطح کره ماه راه رفتند و به اندازه‌گیری، تصویربرداری، و نمونه‌برداری از آن پرداختند.

میچل دکترای هوانوردی و فضانوردی خود را در سال ۱۹۶۶ از دانشگاه ام.آی.تی (انستیتو تکنولوژی ماساچوست) اخذ کرد و پیش از اعزام به ماه به عنوان خلبان ماژول ماه‌نشین آپولو۱۴، در ماموریت‌های آپولو۹ و آپولو۱۰ نیز به عنوان خدمه و خلبان پشتیبان شرکت داشت.

او در سال ۱۹۷۳ و پس از بازنشستگی از “ناسا” و نیروی دریایی امریکا، “موسسه علوم ادراکی” را با هدف پشتیبانی از تحقیقات در حوزه‌ی “ماهیت آگاهی” تاسیس کرد. وی هم‌چنین یکی از بنیان‌گذاران “انجمن کاوش‌‌گران فضایی” در سال ۱۹۸۴ بود.

ادگار میچل که در هنگام مرگ ۸۵ سال داشت، دارای شش فرزند و نه نوه بود و از سال ۱۹۷۵ در “وست‌پالم‌بیچ” در ایالت فلوریدای امریکا زندگی می‌کرد.

عکس‌های منتشرشده در وب‌سایت “ناسا” از این فضانورد مشهور در جریان ماموریت آپولو۱۴ را در ادامه می‌بینید.

نظرتان را بنویسید