وقتی آشغال جمع کردن هم در جمهوری اسلامی “ممنوع” می‌شود: دستگیری خشونت‌آمیز ملکی و نوری‌زاد در تهران

Maleki-Nourizad-Picking-TRash-1

تقاطع: ماموران امنیتی جمهوری اسلامی، صبح روز جمعه (۱۶ بهمن-۵ فوریه)، محمد ملکی و محمد نوری‌زاد را به دلیل جمع‌آوری زباله در چهارراه پارک‌وی تهران دستگیر و آن‌ها را در اتوبان تهران-قم رها کردند. در جریان دستگیری همراه با خشونت این دو فعال سیاسی مخالف، سر آقای ملکی ۸۲ساله بعد از اصابت به در ماشین ماموران، دچار جراحت شد.

روایت محمد ملکی و محمد نوری‌زاد از ماجرا را به نقل از صفحات فیسبوک‌شان در ادامه می‌خوانید:

محمد ملکی

ساعت ۱۰ صبح روز جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴، دکتر محمد ملکی و محمد نوری‌زاد توسط ماموران امنیتی-اطلاعاتی جمهوری اسلامی در چهارراه پارک‌وی تهران بازداشت شدند.

آن‌ها طبق قراری که قبلا به طور عمومی و علنی اعلام کرده بودند، برای حرکت زیست‌محیطی-مدنی جمع‌آوری زباله در این محل حضور داشتند و منتظر حضور دیگر همراهان بودند که توسط یک ماشین پژو بازداشت شدند.

رفتار بسیار وحشیانه و خشن ماموران اطلاعاتی جمهوری اسلامی برای سوار کردن آقایان ملکی و نوری‌زاد باعث شد که سر دکتر ملکی در اثر اصابت به در خودرو شکسته و جراحت بردارد. ماموران امنیتی-اطلاعاتی سپس آنها را به سمت بهشت زهرا برده و در جایی پرت در بیابان‌های اطراف پیاده کردند تا به خانه برگردند. تا این لحظه حال عمومی دکتر ملکی مساعد بوده اما ایشان دچار سردرد و کوفتگی شدید بدن است.

Maleki-Nourizad-Picking-TRash-3

محمد نوری زاد

امروز پیش از ما، برادران آمده بودند سرِ قرار. و تا ما را دیدند به تکاپو افتادند. دیدم دکتر ملکی را سوار اتومبیل‌شان کرده‌اند. رفتم جلو و در اتومبیل را باز کردم و دکتر را به بیرون آمدن فرا خواندم. بیرون آمد. اما ریختند و خود مرا به داخل اتومبیل تپاندند؛ بعدش دکتر را با بداخلاقی جوری که سرِ دکتر خورد به تیغه‌ی درِ اتومبیل و زخمی شد. ما دو تا را بردند و بردند و بردند و در جاده‌ی قم رهای‌مان کردند. داستانش را می‌نویسم. شاید منظور برادران این بود که: آشغال‌روبی را باید از قم شروع کنید! و شاید هم من و دکتر ملکی رفتیم اطراف بیت رهبری و به ابرهای بالای سرمان پف کردیم.

Maleki-Nourizad-Picking-TRash-2

Maleki-Nourizad-Picking-TRash-4

نظرتان را بنویسید