ویدئو: اخبار امیدوارکننده از وضعیت سارا عبدالمالکی

اخبار امیدوارکننده از وضعیت سارا عبدالمالکیوضعیت سارا عبدالمالکی، عضو تیم ملی راگبی ایران که از دو هفته قبل در اثر یک سانحه‌ی شدید رانندگی در بیمارستان بستری است، امیدوارکننده گزارش می‌شود.این ورزشکار جوان که دانشجوی رشته‌ی تربیت‌بدنی و مربی و بازیکن رشته‌ی هندبال نیز است شام‌گاه ۲۹‌ دی‌ماه در بازگشت از سفری ورزشی به کرمانشاه، دز نزدیکی قزوین دچار سانحه شدید شد به طوری که ستون فقرات، قفسه سینه و ریه‌هایش آسیب جدی دید.یک هفته بعد از وقوع این حادثه، خانواده‌ی سارا عبدالمالکی در گفتگو با رسانه‌ها از هزینه‌های سنگین بیمارستان و درمان وی خبر دادند و اعلام کردند که پرداخت این هزینه‌ها از توان‌شان خارج است. مریم ابوترابی، مادر “سارا” نیز به “تقاطع” گفت که در عرض یک هفته بیش از ۵۰ میلیون تومان هزینه‌ی درمان دخترش را از طریق قرض کردن و فروختن هر آن‌چه که داشته تامین کرده است. (اینجا: http://taghato.net/article/28445)به دنبال انتشار این خبر در شبکه‌های اجتماعی، سیل کمک‌های کوچک و بزرگ مردم به شماره‌حساب‌هایی که از پدر و مادر سارا دست‌به‌دست می‌شد، ریخته شد. چهره‌های شناخته‌شده‌ی دنیای هنر و ورزش نیز از طریق صفحات‌شان در اینستگرام و فیسبوک و توییتر به پخش بیشتر خبر کمک کردند.روز پنج‌شنبه (۱۵ بهمن-۴ فوریه) محراب قاسم‌خانی، فیلم‌نامه‌نویس، ضمن انتشار پیام ویدئوی تشکر سارا عبدالمالکی از مردم نوشت که ظرف یک هفته بیش از ۳۰۰ میلیون تومان به حساب پدر و مادر وی ریخته شده است.در همین روز، حسن قاضی‌زاده هاشمی، “وزیر بهداشت” نیز به عیادت سارا رفت و اعلام کرد که دولت مابقی هزینه‌های بیمارستان این دختر ورزشکار را پرداخت خواهد کرد.در عین حال، با وجود انجام چند عمل موفقیت‌آمیز روی سارا عبدالمالکی، هنوز پاهای وی حس ندارند. هرچند که پزشکان امیدوارند او بتواند با انجام فیزیوتراپی دوباره روی پاهایش بایستد.

Posted by Taghato on Friday, February 5, 2016

تقاطع: وضعیت سارا عبدالمالکی، عضو تیم ملی راگبی ایران که از دو هفته قبل در اثر یک سانحه‌ی شدید رانندگی در بیمارستان بستری است، امیدوارکننده گزارش می‌شود.

این ورزشکار جوان که دانشجوی رشته‌ی تربیت‌بدنی و مربی و بازیکن رشته‌ی هندبال نیز است شام‌گاه ۲۹‌ دی‌ماه در بازگشت از سفری ورزشی به کرمانشاه، دز نزدیکی قزوین دچار سانحه شدید شد به طوری که ستون فقرات، قفسه سینه و ریه‌هایش آسیب جدی دید.

یک هفته بعد از وقوع این حادثه، خانواده‌ی سارا عبدالمالکی در گفتگو با رسانه‌ها از هزینه‌های سنگین بیمارستان و درمان وی خبر دادند و اعلام کردند که پرداخت این هزینه‌ها از توان‌شان خارج است. مریم ابوترابی، مادر “سارا” نیز به “تقاطع” گفت که در عرض یک هفته بیش از ۵۰ میلیون تومان هزینه‌ی درمان دخترش را از طریق قرض کردن و فروختن هر آن‌چه که داشته تامین کرده است.

به دنبال انتشار این خبر در شبکه‌های اجتماعی، سیل کمک‌های کوچک و بزرگ مردم به شماره‌حساب‌هایی که از پدر و مادر سارا دست‌به‌دست می‌شد، ریخته شد. چهره‌های شناخته‌شده‌ی دنیای هنر و ورزش نیز از طریق صفحات‌شان در اینستگرام و فیسبوک و توییتر به پخش بیشتر خبر کمک کردند.

روز پنج‌شنبه (۱۵ بهمن-۴ فوریه) محراب قاسم‌خانی، فیلم‌نامه‌نویس، ضمن انتشار پیام ویدئوی تشکر سارا عبدالمالکی از مردم نوشت که ظرف یک هفته بیش از ۳۰۰ میلیون تومان به حساب پدر و مادر وی ریخته شده است.

در همین روز، حسن قاضی‌زاده هاشمی، “وزیر بهداشت” نیز به عیادت سارا رفت و اعلام کرد که دولت مابقی هزینه‌های بیمارستان این دختر ورزشکار را پرداخت خواهد کرد.

در عین حال، با وجود انجام چند عمل موفقیت‌آمیز روی سارا عبدالمالکی، هنوز پاهای وی حس ندارند. هرچند که پزشکان امیدوارند او بتواند با انجام فیزیوتراپی دوباره روی پاهایش بایستد.

نظرتان را بنویسید