حامد بهداد و گوهر خیراندیش را به خاطر پوشش‌شان به تلویزیون راه ندادند؛ بهداد: تلویزیون، یک رسانه ورشکسته است که کسی آن را نمی‌بیند

 

Behdad-KheirAndish-Pakravan-Nonahali-1

تقاطع: حامد بهداد، بازیگر شناخته‌شده‌ی سینمای ایران می‌گوید تلویزیون جمهوری اسلامی یک “رسانه ورشکسته” است که “هیچ‌کس” آن را نمی‌بیند.

به نوشته خبرگزاری‌های ایران، آقای بهداد این سخنان را روز سه‌شنبه (۱۳ بهمن-۲ فوریه) در جریان نشست خبری فیلم سینمایی “نیمه شب اتفاق افتاد” در دومین روز جشنواره فیلم “فجر” بیان کرده است.

این بازیگر ۴۲ساله قرار بود شام‌گاه دوشنبه (۱۲ بهمن) به همراه تینا پاکروان، کارگردان، و تعدادی دیگر از بازیگران این فیلم از جمله گوهر خیراندیش در برنامه‌ی “نقد سینمای ایران” که از شبکه ۴ تلویزیون دولتی ایران پخش می‌شود، شرکت کند اما در آخرین لحظه از ورود آن‌ها به استودیوی این برنامه زنده به دلیل پوشش‌شان جلوگیری شد.

به دنبال آن، علیرضا شجاع‌نوری مجری برنامه و شادمهر راستین و نیما حسنی‌نسب، دو منتقد سینمایی حاضر در استودیو از این اتفاق ابراز تاسف کردند.

حال، حامد بهداد در نشست خبری روز سه‌شنبه در واکنش به این رفتار مسوولان “صداوسیما” گفته: «تلویزیون ما دیگر توسط خودمان هم تماشا نمی‌شود و همه مخاطبانش را از دست داده. برای من به عنوان یک ایرانی جذاب نیست که تلویزیون کشور خودم را نمی‌بینم. شاید در وهله اول ندیدن تلویزیون جالب باشد و نوعی لج کردن به حساب بیاید اما بعد از آن به این فکر می‌کنیم که اینجا خانه ماست، چرا نباید مخاطب داشته باشد.»

او با بیان این‌که «مهم نیست که مرا به تلویزیون راه ندهند» افزود: «باید به این نکته توجه کنید که چرا سریال‌های ترکی این همه در میان مردم ما تماشاگر دارد؛ سریال‌هایی که اگر داستان تمام آن‌ها را در هاونگ بکوییم چیزی از آن در نمی‌آید.»

وی در پایان خواستار نزدیکی و دوستی تلویزیون و سینما شد و اضافه کرد: «با همه این حرف‌ها اعلام دوستی می‌کنیم و آنچه در شب گذشته رخ داد یک لحظه بود که ما تصمیم گرفتیم به این برنامه نرویم.»

در این نشست خبری، گوهر خیراندیش نیز درباره‌ی دلیل جلوگیری از ورودش به استودیوی برنامه “نقد سینمای ایران” گفت: «من با پوشش کلاه پهلوی در برنامه حاضر شدم اما از رفتن من جلوی دوربین ممانعت کردند که البته من خودم نیز اعلام کردم جلوی دوربین نمی‌روم و انصراف دادم. من نمی‌خواستم مشکلی برای آقای شجاع‌نوری و این برنامه پیش بیاید.»

Behdad-KheirAndish-Pakravan-Nonahali-3

Behdad-KheirAndish-Pakravan-Nonahali-2

نظرتان را بنویسید