هاشمی رفسنجانی از سوی فرمانده ارشد سپاه تهدید به بازداشت شد

Hashemi-Feb2016

تقاطع: یک فرمانده ارشد سپاه پاسداران، علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس “مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی” را تهدید به بازداشت کرد.

به گزارش خبرگزاری “فارس”، مجتبی‌ ذوالنور شامگاه دوشنبه (۱۲ بهمن-۱ فوریه) در یک سخنرانی در قم گفت: «کسانی که دیروز در کنار امام بودند امروز در سالگرد ورود حضرت امام در فرودگاه حرف‌هایی می‌زنند که این حرف‌ها را حتی ما از زبان گوینده بی‌بی‌سی هم نمی‌شنویم و آن‌هایی که از اول انقلاب دشنه در قلب امام داشته‌اند نیز چنین سخنانی را به زبان نمی‌آورند.»

مشاور نماینده علی خامنه‌ای در سپاه پاسداران در ادامه بدون نام بردن از هاشمی رفسنجانی افزود: «این‌هایی که هر روز از امام‌خمینی خواب جدید نقل می‌کنند چرا بیّنات فرمایشات حضرت امام را فراموش کرده‌اند که فرمودند “میزان” شورای نگهبان است و اگر کسی در مقابل عمل شورای نگهبان گفت کذا و کذا مفسد فی‌الارض است و به عنوان مفسد فی‌الارض باید مورد تعقیب قرار گیرد.»

ذوالنور سپس در تهدیدی آشکار اظهار داشت: «اگر نظام اسلامی رافت را کنار بگذارد باید این‌ها به کنار آقازادگان‌شان در اوین منتقل شوند. آن‌هایی که آقازاده‌های‌شان برای ۵ میلیون دلار در ماجرای کرسنت ۵۷ میلیارد دلار به مملکت ضربه زدند، چرا وقتی با آن‌ها برخورد می‌شود می‌سوزند و چرا جنجال در کشور ایجاد می‌کنند و نهادهای قانونی را مورد هجمه قرار می‌دهند، آیا اینها به امام می‌خواهند خدمت کنند؟ چرا باید آرمان‌های امام را زیر پا بگذاریم؟»

وی با نقل این جمله‌ی بنیان‌گذار پیشین جمهوری اسلامی که «میزان حال افراد است» اضافه کرد: «میزان در هر کسی محک تبعیت از ولی، امام و آرمان‌های امام و اصول و ارزش‌هایی است که امام حاضر بود جان و زندگی خود را در آن مسیر فدا کند. چرا برخی‌ها با همه چیز می‌خواهند بازی کرده و همه خون‌هایی که در حفظ این اصول ریخته شده است به بازی می‌گیرند؟ چرا با کسانی که در فتنه ۸۸ هیچ بضاعتی را در مقابل مردم و انقلاب و نظام بدون استفاده نگذاشتند، هم‌صدا می‌شوند.»

گفتنی است علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی روز دوشنبه در سال‌روز ورود آیت‌الله خمینی به ایران در ۱۲ بهمن ۱۳۵۷، در اظهاراتی در فرودگاه مهرآباد تهران با انتقاد شدید از ردصلاحیت حسن خمینی گفت: «صلاحیت شخصیتی که اشبه به جدش امام خمینی است قبول نمی‌کنید؛ شما صلاحیت خود را از کجا آورده‌اید؟ چه کسی به شما اجازه داده است که قضاوت کنید؟ چه کسی به شما اجازه داد که یکجا بنشینید و داوری کنید؟ برای مجلس و دولت و جاهای دیگر و اختیارات را در دست بگیرید؟ چه کسی اجازه داد که اسلحه برای شما باشد و تریبون‌ها برای شما باشد؟ چه کسی اجازه داد که تربیون‌های نماز برای شما باشد و صداوسیما برای شما باشد؟ چه کسی به شما این‌ها را داد؟ اگر امام خمینی و نهضت ایشان و اراده عمومی مردم نبود هیچ‌کدام از این‌ها نبودند. زمانی که باید همه به هم تبریک بگوییم هدیه بدی به بیت امام دادید.»

این اظهارات در ۲۴ ساعت گذشته با واکنش گسترده‌ی شماری از تندروترین حامیان علی خامنه‌ای در سپاه و ارگان‌های دیگر حکومتی همراه شده است.

نظرتان را بنویسید