فرمانده نیروی دریایی سپاه: فیلم‌های بیشتری از دستگیری ملوانان امریکایی منتشر می‌کنیم تا بیشتر تحقیر شوند

Fadavi-Majles-1

تقاطع: فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌گوید از جریان توقیف دو شناور و دستگیری ۱۰ ملوان نیروی دریایی امریکا در ماه گذشته “چندین ساعت فیلم” وجود دارد و انتشار این فیلم‌ها «می‌تواند حقارت‌های بسیاری برای آمریکا به‌ دنبال داشته باشد».

علی فدوی روز دوشنبه (۱۲ بهمن-۱ فوریه) در مراسمی که در تقدیر از وی و چهار فرمانده دیگر نیروی دریایی سپاه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد گفت: «اگر مسوولان امریکایی می‌گویند ما از “دست بر سر گذاشتن” سربازان‌مان ناراحت و خجالت‌زده هستیم باید بگویم اگر مابقی فیلم‌ها را ببینند این سرافکندگی صد برابر خواهد شد. هرچند ما به‌ دنبال ایجاد حقارت برای دولت و ملتی نیستیم، اما اگر آن‌ها بخواهند ایران را تحقیر کنند و خباثت کنند، فیلم‌ها را نمایش می‌دهیم و موجبات خجالت‌زدگی و تحقیر بیشتر آن‌ها را فراهم خواهیم کرد.»

آقای فدوی هم‌چنین با بیان این ادعا که سپاه «اطلاعات زیادی از لپ‌تاپ‌ها و موبایل‌های ملوانان امریکایی استخراج کرده» افزود: «این اطلاعات متناسب با تصمیمی که گرفته می‌شود، قابل ارائه هستند.»

وی در ادامه با “خدایی” توصیف کردن “صفر تا صد” ماجرای بازداشت ملوانان امریکایی گفت: «خداوند متعال در حساس‌ترین زمان که شیطان بزرگ سعی داشت با آغاز برنامه برجام حقارت‌هایی را برای ملت ایران ایجاد کند، همه نقشه‌های آن‌ها را نقش بر آب کرد؛ از صفر تا صد این برنامه خدایی بود، چرا که بشر نمی‌تواند تمامی یک برنامه را طوری طراحی کند که بدون ضرر و زیان به انجام برسد.»

این فرمانده ارشد سپاه در پایان تاکید کرد که «اگر توانمندی افراد به قدرت بی‌انتهای خداوند متصل شود، هیچ قدرتی در برابرش معنا و مفهوم نخواهد داشت».

او گغت: «پاسداران انقلاب اسلامی این موضوع را باور دارند و حتی اگر شهید شوند، به‌دنبال این حقایق هستند و باید بگویم دشمنی پاسداران انقلاب اسلامی با امریکاست؛ چرا که امریکا سرمنشأ همه دشمنان ایران است.»

این اظهارات فدوی با شعارهای “مرگ بر امریکا” از سوی اعضای مجلس شورای اسلامی همراه شد.

مراسم تقدیر “مجلس” از ۵ فرمانده نیروی دریایی سپاه به بهانه‌ی نقش آن‌ها در ماجرای دستگیری ملوانان امریکایی، یک روز پس از اعطای نشان شجاعت “فتح ۱” به آن‌ها از سوی علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی صورت گرفت.

خامنه‌ای، پیش‌تر در روز ۴ بهمن در دیداری با پاسداران حاضر دز این عملیات گفته بود: «بالاخره بچه‌ها شجاعت به خرج دادند. فقط هم شجاعت نبود. شجاعت همراه با ایمان و همراه با درک به‌هنگام؛ یعنی در وقت عمل کردن. خیلی از کارهای ما انجام می‌گیرد منتها نه در وقت خودش. وقتی یک کاری تاخیر افتاد آن‌وقت دیگر فایده‌ای ندارد. شما به‌لحظه عمل کردید. بسیار کارتان عالی بود. بسیار کارتان جالب بود و درست در وقت خودش هم این کار انجام گرفت. آن‌ها را کشاند به آب‌های ما که شماها را به جان‌شان بیندازد؛ آن‌طور دست‌های‌شان را روی سرشان بگذارند و این‌ها. درست این حادثه کار خدا بود. در وقت خوبی این حادثه انجام گرفت. شما هم عالی عمل کردید. زنده باشید.»

نظرتان را بنویسید