ویدئو: چه رابطه‌ای میان وضعیت خوابیدن و کیفیت خواب وجود دارد؟

چه رابطه‌ای میان وضعیت خوابیدن و کیفیت خواب وجود دارد؟مطالعات تازه نشان می‌دهد که نحوه‌ی خواب افراد می‌تواند روی خوابی که می‌بینند اثر بگذارد.گروهی از محققان در ترکیه با مطالعه روی وضعیت و کیفیت خواب ۶۳ نفر به این نتیجه رسیدند که کسانی که روی سمت چپ بدن‌شان می‌خوابند، نزدیک به سه برابر کسانی که روی سمت راست می‌خوابند، کابوس می‌بینند. در این مطالعه ۴۱درصد کسانی که روی سمت چپ می‌خوابند گفته‌اند که شب‌ها کابوس می‌بینند در حالی که این عدد برای سمت مقابل، ۱۵درصد بوده است.نتایج مطالعه هم‌چنین می‌گوید افرادی که روی سمت راست می‌خوابند، خواب‌های شادتر و آرامش‌بخش‌تری می‌بینند.دانشمندان هنوز به دلیل این موضوع پی نبرده‌اند و نمی‌دانند که چرخیدن در خواب به سمت دیگر چه تاثیری می‌تواند روی کیفیت خواب در آن لحظه بگذارد.در عین حال، خوابیدن در وضعیت‌های دیگر هم احتمالا تاثیرات خود را دارد.برای نمونه، مطالعه‌ای که توسط محققان هنگ‌کنگی انجام شده می‌گوید کسانی که روی شکم‌شان می‌خوابند خواب‌های جنسی یا خشن بیشتری می‌بینند.

Posted by Taghato on Saturday, January 30, 2016

تقاطع: مطالعات تازه نشان می‌دهد که نحوه‌ی خواب افراد می‌تواند روی خوابی که می‌بینند اثر بگذارد.

گروهی از محققان در ترکیه با مطالعه روی وضعیت و کیفیت خواب ۶۳ نفر به این نتیجه رسیدند که کسانی که روی سمت چپ بدن‌شان می‌خوابند، نزدیک به سه برابر کسانی که روی سمت راست می‌خوابند، کابوس می‌بینند.

در این مطالعه ۴۱درصد کسانی که روی سمت چپ می‌خوابند گفته‌اند که شب‌ها کابوس می‌بینند در حالی که این عدد برای سمت مقابل، ۱۵درصد بوده است.

نتایج مطالعه هم‌چنین می‌گوید افرادی که روی سمت راست می‌خوابند، خواب‌های شادتر و آرامش‌بخش‌تری می‌بینند.

دانشمندان هنوز به دلیل این موضوع پی نبرده‌اند و نمی‌دانند که چرخیدن در خواب به سمت دیگر چه تاثیری می‌تواند روی کیفیت خواب در آن لحظه بگذارد.

در عین حال، خوابیدن در وضعیت‌های دیگر هم احتمالا تاثیرات خود را دارد.

برای نمونه، مطالعه‌ای که توسط محققان هنگ‌کنگی انجام شده می‌گوید کسانی که روی شکم‌شان می‌خوابند خواب‌های جنسی یا خشن بیشتری می‌بینند.

نظرتان را بنویسید