تصویری: باربی‌های جدید با ظاهر و اندام متنوع‌تر به بازار می‌آیند

Barbie-New-Look-2

تقاطع: کمپانی عروسک‌سازی “متل” (Mattel) تولیدکننده‌ی عروسک‌های معروف و پرطرفدار “باربی”، روز پنج‌شنبه (۲۸ ژانویه-۸ بهمن) اعلام کرد که از این پس در کنار عروسک‌های کلاسیک خود، عروسک‌هایی با اندام‌، رنگ پوست و چشم، و مدل موی متنوع‌تر تولید خواهد کرد.

بر اساس اعلام این کمپانی، خط تولید سال ۲۰۱۶ “باربی” شامل عروسک‌هایی در چهار سایز بدنی “اصلی”، “قدبلند”، “ریزاندام”، و “قوس‌دار” است و در ۷ رنگ پوست، ۲۲ رنگ چشم، ۲۴ مدل مو، و لباس‌های متنوع عرضه می‌شود.

تصمیم برای تولید “باربی”‌های متنوع و فراگیر، بعد از بیش از نیم قرن مناقشه و جدل بر سر عیرواقعی بودن ظاهر و به ویژه اندام این عروسک‌ صورت می‌گیرد.

منتقدان “باربی‌”های کلاسیک در تمام این سال‌ها، ترکیبی از لاغری زیاد، سینه‌های برآمده، کمر باریک، و پاهای بلند این عروسک‌ها را غیرواقعی توصیف می‌کردند.

“اِوِلین مِزِکو”، نایب‌رییس ارشد کمپانی “مِتِل” و مدیرکل جهانی “باربی” درباره‌ی این تغییرات تازه می‌گوید: «ما معتقدیم که در مقابل دختران و والدین‌شان مسوولیم تا دیدگاه وسیع‌تری از زیبایی را بازتاب بدهیم.»

گفتنی است این اولین به روزرسانی “باربی” در ماه‌های اخیر نیست. “مِتِل” پیش‌تر در ماه نوامبر ۲۰۱۵ (آبان ۱۳۹۴) یک پسربچه را نیز در یکی از نسخه‌های محدود خود وارد کرده بود.

این کمپانی امیدوار است که بعد از دو سال کاهش فروش، بتواند با مجموعه‌ی تازه‌ی عروسک‌هایش فروش خود را افزایش دهد.

این در حالی است که از سال ۲۰۱۴، کمپانی قدرتمند دانمارکی “لگو” با پیشی گرفتن از “مِتِل”، عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده عروسک جهان را از آنِ خود کرده است.

نظرتان را بنویسید