عکس و ویدئو: خوش‌آمدگویی ویژه گروه زنان برهنه “فِمِن” به حسن روحانی در پاریس

تقاطع: گروه زنان معترض “فِمِن“ روز پنج‌شنبه (۲۸ ژانویه-۸ بهمن) با برپایی یک اعدام نمایشی از روی پلی در شهر پاریس، به حضور حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی در این شهر واکنش نشان داد.

در این حرکت اعتراضی یک فعال برهنه عضو “فِمِن” در حالی که بالاتنه‌اش را به شکل پرچم جمهوری اسلامی رنگ کرده بود، خودش را به شکل نمایشی از روی پل “دُبیلی فوت‌بریج” در نزدیکی برج ایفل حلق‌آویز کرد.

هم‌زمان بر روی این پل نیز پارچه‌نوشته بزرگی نصب شده بود که روی آن به حسن روحانی با لقب “جلاد آزادی” خوش‌آمد می‌گفت.

سارا کنستانتین، یکی از اعضای “فِمن” درباره‌ی دلیل این حرکن اعتراضی به روزنامه‌ی فرانسوی “لوموند” گفته: «درحالی‌که در ایران هر سال بیش از ۸۰۰ نفر اعدام می‌شوند و آزاداندیشان، هم‌جنس‌گرایان، و فمینیست‌ها زندانی‌اند، فرانسوا اولاند (رییس جمهوری فرانسه) بدون در نظر گرفتن این چیزها، روحانی را به کاخ الیزه دعوت می‌کند تا با او قراردادهای اقتصادی امضا کند.»

خانم کنستانتین اضافه می‌کند: «موضوعی که برای اولاند اهمیت ندارد وضعیت حقوق بشر در ایران است و او تنها می‌خواهد با این کشور تجارت کند.»

گروه “فِمِن” که فعالیت خود را از اوکراین آغاز کرد، به خاطر شیوه‌ی خاص اعتراضی‌اش شناخته می‌شود. مسائلی مانند روسپی‌گری، ختنه‌ی زنان، و قوانین اسلامی و حجاب، از جمله مواردی است که در سال‌های اخیر با اعتراض اعضای این گروه همراه بوده است.

عکس‌هایی از تازه‌ترین اقدام اعتراضی این گروه در پاریس را در ادامه می‌بینید.

Femen-Protest-Rouhani-Paris-1 Femen-Protest-Rouhani-Paris-3 Femen-Protest-Rouhani-Paris-2 Femen-Protest-Rouhani-Paris-4 Femen-Protest-Rouhani-Paris-5 Femen-Protest-Rouhani-Paris-6

نظرتان را بنویسید