علی خامنه‌ای در روز یادبود هولوکاست، ویدئوی انکار آن را منتشر کرد

تقاطع: رهبر جمهوری اسلامی در روز یابود هولوکاست (۲۷ ژانویه-۷ بهمن) ویدئویی را در بخش انگلیسی وب‌سایت خود منتشر کرد و در آن، یک بار دیگر، اصل و وسعت این کشتار تاریخی را زیر سوال برد. نام‌گذاری این روز از سوی سازمان ملل متحد و در یادبود ۶ میلیون یهودی و ۵ میلیون نفر دیگر از اقلیت‌های دیگر کشته‌شده توسط نازی‌ها در جریان جنگ جهانی دوم صورت گرفته است.

این ویدئوی سه دقیقه‌ای که دارای زیرنویس انگلیسی است “آیا قرون وسطا به پایان رسیده؟” نام دارد و در آن سخنرانی دو سال قبل علی خامنه‌ای شنیده می‌شود که مدعی شده بود «در کشورهای اروپایی هیچ‌کس جرات حرف زدن درباره‌ی هولوکاست را ندارد که معلوم نیست اصل این قضیه واقعیت دارد یا اگر واقعیت دارد به چه شکلی بوده».

ویدئو هم‌چنین تصاویری از انکارکنندگان برجسته هولوکاست در اروپا از جمله تاریخ‌نویس بریتانیایی “دیوید ایروینگ” را نشان می‌دهد.

استفاده‌ی خامنه‌ای از “روز یادبود هولوکاست” برای زیر سوال بردن دوباره‌ی آن در حالی صورت می‌گیرد که حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی در اولین سفر اروپایی خود بعد از اجرای توافق هسته‌ای، عازم ایتالیا و فرانسه شده و در تلاش است روابط این حکومت با غرب را بعد از سال‌ها تنش، عادی کند.

نظرتان را بنویسید