ویدئو: تمجید ویژه خامنه‌ای از سپاهیان بازداشت‌کننده ملوانان امریکایی

تمجید ویژه خامنه‌ای از سپاهیان بازداشت‌کننده ملوانان امریکاییعلی خامنه‌ای روز یکشنبه (۴ بهمن-۲۴ ژانویه) با پاسداران نیروی دریایی سپاه که حدود دو هفته قبل، ۱۰ ملوان امریکایی را در آب‌های خلیج فارس اسیر کردند، دیدار و از اقدام آن‌ها تمجید کرد. او به طور مشخص به وضعیت ملوانان بازداشت‌شده که دست‌های‌شان را پشت سرشان گذاشته بودند، اشاره کرده است.در ویدئوی کوتاهی که وب‌سایت رهبر جمهوری اسلامی از این دیدار منتشر کرده، او خطاب به پاسداران و علی فدوی، فرمانده نیروی دریایی سپاه می‌گوید: «بالاخره بچه‌ها شجاعت به خرج دادند. فقط هم شجاعت نبود. شجاعت همراه با ایمان و همراه با درک به‌هنگام؛ یعنی در وقت عمل کردن. خیلی از کارهای ما انجام می‌گیرد منتها نه در وقت خودش. وقتی یک کاری تاخیر افتاد آن‌وقت دیگر فایده‌ای ندارد. شما به‌لحظه عمل کردید. بسیار کارتان عالی بود. بسیار کارتان جالب بود و درست در وقت خودش هم این کار انجام گرفت. آن‌ها را کشاند به آب‌های ما که شماها را به جان‌شان بیندازد؛ آن‌طور دست‌های‌شان را روی سرشان بگذارند و این‌ها. درست این حادثه کار خدا بود. در وقت خوبی این حادثه انجام گرفت. شما هم عالی عمل کردید. زنده باشید.»هم‌چنین در خبری مرتبط، حسین سلامی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شام‌گاه شنبه (۳ بهمن) در گفتگویی با شبکه یک تلویزیون دولتی ایران، بازداشت ملوانان امریکایی را «یک پیروزی آشکار، بزرگ و فتح مبین در یکی از حساس‌ترین برهه‌های انقلاب اسلامی» خواند و مدعی شد که جان کری، وزیرخارجه امریکا برای آزادی ملوانان این کشور، از جواد ظریف، همتای ایرانی خود “خواهش و تمنا” کرده است.وی به نقل از وزیرخارجه جمهوری اسلامی گفت که صدای جان کری را شنیده که «با عتاب به رییس ستاد ارتش امریکا خطاب می‌کرد: چرا شما برای این حادثه هیجان نشان دادید و رفتار غیرحرفه‌ای داشتید.»آقای سلامی این “هیجان” و “رفتار غیرحرفه‌ای” را نیز این‌گونه شرح داد: «زمانی که بالگرد امریکایی‌ها می‌خواستند وارد جزیره فارسی شوند و تفنگداران را خارج کنند از طرف سپاه به آنان اعلام شد که اگر وارد حریم آب‌های ایران شوید منهدم خواهید شد و این اخطار مقتدرانه و باتدبیر موجب شد آن‌ها عقب‌نشینی کنند. صدها موشک آماده پرواز بود و به امریکایی‌ها اخطار داده شد که اگر به رفتارهای خود ادامه دهید مورد اصابت شدیدی قرار می‌گیرید. اگر امریکایی‌ها اشتباه می‌کردند جهنمی از آتش برای آن‌ها ایجاد می‌شد و شکست سنگین‌تری برای آن‌ها رقم می‌خورد. در ۱۵ ساعت ۲۵ ناو دشمن در منطقه حضور یافت اما هر چه نیروهای ما جلوتر می‌رفتند آن‌ها عقب‌تر می‌رفتند و ناو هواپیمابری که تا فاصله ۲۰مایلی جزیره فارسی آمده بود تا فاصله ۷۰مایلی عقب‌نشینی کرد.»جانشین فرمانده سپاه پیش از این نیز در گفتگوی دیگری مدعی شده بود که ۱۰ ملوان امریکایی «پس از دستگیری گریه می‌کردند اما مهربانی پاسداران باعث احساس آرامش آنان شد». (اینجا: http://taghato.net/article/28194)نیروهای دریایی سپاه پاسداران عصر روز ۲۲ دی، دو فروند شناور رزمی امریکا را در نزدیکی “جزیره فارسی” در خلیج فارس متوقف و به دلیل ورود به آب‌های سرزمینی ایران توقیف کردند. این دو قایق به همراه ۱۰ خدمه‌ی آن، کمتر از ۲۴ ساعت بعد به دلیل آن‌چه «قطعیت غیرعمدی بودن» ورود آن‌ها به آب‌های ایران خوانده شد، آزاد شدند.

Posted by Taghato on Sunday, January 24, 2016

تقاطع: علی خامنه‌ای روز یکشنبه (۴ بهمن-۲۴ ژانویه) با پاسداران نیروی دریایی سپاه که حدود دو هفته قبل، ۱۰ ملوان امریکایی را در آب‌های خلیج فارس اسیر کردند، دیدار و از اقدام آن‌ها تمجید کرد. او به طور مشخص به وضعیت ملوانان بازداشت‌شده که دست‌های‌شان را پشت سرشان گذاشته بودند، اشاره کرده است.

در ویدئوی کوتاهی که وب‌سایت رهبر جمهوری اسلامی از این دیدار منتشر کرده، او خطاب به پاسداران و علی فدوی، فرمانده نیروی دریایی سپاه می‌گوید: «بالاخره بچه‌ها شجاعت به خرج دادند. فقط هم شجاعت نبود. شجاعت همراه با ایمان و همراه با درک به‌هنگام؛ یعنی در وقت عمل کردن. خیلی از کارهای ما انجام می‌گیرد منتها نه در وقت خودش. وقتی یک کاری تاخیر افتاد آن‌وقت دیگر فایده‌ای ندارد. شما به‌لحظه عمل کردید. بسیار کارتان عالی بود. بسیار کارتان جالب بود و درست در وقت خودش هم این کار انجام گرفت. آن‌ها را کشاند به آب‌های ما که شماها را به جان‌شان بیندازد؛ آن‌طور دست‌های‌شان را روی سرشان بگذارند و این‌ها. درست این حادثه کار خدا بود. در وقت خوبی این حادثه انجام گرفت. شما هم عالی عمل کردید. زنده باشید.»

هم‌چنین در خبری مرتبط، حسین سلامی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شام‌گاه شنبه (۳ بهمن) در گفتگویی با شبکه یک تلویزیون دولتی ایران، بازداشت ملوانان امریکایی را «یک پیروزی آشکار، بزرگ و فتح مبین در یکی از حساس‌ترین برهه‌های انقلاب اسلامی» خواند و مدعی شد که جان کری، وزیرخارجه امریکا برای آزادی ملوانان این کشور، از جواد ظریف، همتای ایرانی خود “خواهش و تمنا” کرده است.

وی به نقل از وزیرخارجه جمهوری اسلامی گفت که صدای جان کری را شنیده که «با عتاب به رییس ستاد ارتش امریکا خطاب می‌کرد: چرا شما برای این حادثه هیجان نشان دادید و رفتار غیرحرفه‌ای داشتید.»

آقای سلامی این “هیجان” و “رفتار غیرحرفه‌ای” را نیز این‌گونه شرح داد: «زمانی که بالگرد امریکایی‌ها می‌خواستند وارد جزیره فارسی شوند و تفنگداران را خارج کنند از طرف سپاه به آنان اعلام شد که اگر وارد حریم آب‌های ایران شوید منهدم خواهید شد و این اخطار مقتدرانه و باتدبیر موجب شد آن‌ها عقب‌نشینی کنند. صدها موشک آماده پرواز بود و به امریکایی‌ها اخطار داده شد که اگر به رفتارهای خود ادامه دهید مورد اصابت شدیدی قرار می‌گیرید. اگر امریکایی‌ها اشتباه می‌کردند جهنمی از آتش برای آن‌ها ایجاد می‌شد و شکست سنگین‌تری برای آن‌ها رقم می‌خورد. در ۱۵ ساعت ۲۵ ناو دشمن در منطقه حضور یافت اما هر چه نیروهای ما جلوتر می‌رفتند آن‌ها عقب‌تر می‌رفتند و ناو هواپیمابری که تا فاصله ۲۰مایلی جزیره فارسی آمده بود تا فاصله ۷۰مایلی عقب‌نشینی کرد.»

جانشین فرمانده سپاه پیش از این نیز در گفتگوی دیگری مدعی شده بود که ۱۰ ملوان امریکایی «پس از دستگیری گریه می‌کردند اما مهربانی پاسداران باعث احساس آرامش آنان شد».

نیروهای دریایی سپاه پاسداران عصر روز ۲۲ دی، دو فروند شناور رزمی امریکا را در نزدیکی “جزیره فارسی” در خلیج فارس متوقف و به دلیل ورود به آب‌های سرزمینی ایران توقیف کردند. این دو قایق به همراه ۱۰ خدمه‌ی آن، کمتر از ۲۴ ساعت بعد به دلیل آن‌چه «قطعیت غیرعمدی بودن» ورود آن‌ها به آب‌های ایران خوانده شد، آزاد شدند.

نظرتان را بنویسید