ویدئو: سعید عابدینی از شکنجه‌ها و خاطرات تلخ دوران زندانش می‌گوید

سعید عابدینی از خاطرات تلخ دوران زندانش می‌گویدسعید عابدینی، کشیش ایرانی-امریکایی که در مبادله‌ی تاریخی اخیر زندانیان میان دولت‌های ایران و امریکا در روز ۱۶ ژانویه (۲۶ دی) آزاد شد و به امریکا بازگشت، در مصاحبه‌ای با “گرتا وَن ساسترِن” مجری مشهور شبکه‌ی تلویزیونی “فاکس‌نیوز” به بیان تجربه‌های تلخ دوره‌ی زندان خود پرداخته است.آقای عابدینی که در مهرماه ۱۳۹۱ در جریان سفر خود به ایران به اتهام راه‌اندازی کلیسای خانگی بازداشت و بعدها به ۸ سال زندان محکوم شد، در اولین مصاحبه‌ی خود بعد از آزادی گفته که در بازجویی‌ها کتک خورده، ماه‌ها در سلول انفرادی بوده، و همان‌گونه که بازجویش تهدید کرده بود، توسط یک زندانی عضو القاعده در سلولش تا حد مرگ، مورد ضرب‌وشتم قرار گرفته است.او هم‌چنین گفته بازجویش وی را تهدید کرده بود که حتی بعد از آزادی و بازگشت به امریکا نیز امنیت نخواهد داشت و در صورت ادامه‌ی فعالیت‌هایش به قتل خواهد رسید.وی با اشاره به این‌که قاضی دادگاه او را به تلاش برای براندازی رژیم ایران از طریق ترویج مسیحیت متهم کرد خاطرنشان می‌کند که تنها در حال تاسیس پرورشگاه برای کودکان بی‌سرپرست در ایران بوده است.سعید عابدینی هم‌چنین به یاد می‌آورد زمانی را که به قاضی گفته برایش دعا خواهد کرد و در مقابل قاضی بر سرش فریاد زده است.سعید عابدینی در بخش دیگری از مصاحبه، اعدام زندانیان اهل سنت هم‌بند خود را “بدترین” چیزی توصیف کرده که در زندان دیده است. زندانیانی که به گفته‌ی او به دلایل سیاسی و اعتقادی در زندان رجایی‌شهر کرج نگهداری و اعدام می‌شوند.این کشیش مسیحی بعد از بازگشت به امریکا در حال حاضر به همراه خانواده‌اش در مرکز مسیحی “بیلی گراهام” در ایالت کارولینای شمالی که توسط این خانواده تاسیس شده، به سر می‌برد.ویدئویی از لحظه‌ی ورود آقای عابدینی به خاک امریکا در روز پنج‌شنبه (۲۱ ژانویه) را می‌توانید در لینک زیر ببینید.on.fb.me/1nwwgLD

Posted by Taghato on Tuesday, January 26, 2016

تقاطع: سعید عابدینی، کشیش ایرانی-امریکایی که در مبادله‌ی تاریخی اخیر زندانیان میان دولت‌های ایران و امریکا در روز ۱۶ ژانویه (۲۶ دی) آزاد شد و به امریکا بازگشت، در مصاحبه‌ای با “گرتا وَن ساسترِن” مجری مشهور شبکه‌ی تلویزیونی “فاکس‌نیوز” به بیان تجربه‌های تلخ دوره‌ی زندان خود پرداخته است.

آقای عابدینی که در مهرماه ۱۳۹۱ در جریان سفر خود به ایران به اتهام راه‌اندازی کلیسای خانگی بازداشت و بعدها به ۸ سال زندان محکوم شد، در اولین مصاحبه‌ی خود بعد از آزادی گفته که در بازجویی‌ها کتک خورده، ماه‌ها در سلول انفرادی بوده، و همان‌گونه که بازجویش تهدید کرده بود، توسط یک زندانی عضو القاعده در سلولش تا حد مرگ، مورد ضرب‌وشتم قرار گرفته است.

او هم‌چنین گفته بازجویش وی را تهدید کرده بود که حتی بعد از آزادی و بازگشت به امریکا نیز امنیت نخواهد داشت و در صورت ادامه‌ی فعالیت‌هایش به قتل خواهد رسید.

وی با اشاره به این‌که قاضی دادگاه او را به تلاش برای براندازی رژیم ایران از طریق ترویج مسیحیت متهم کرد خاطرنشان می‌کند که تنها در حال تاسیس پرورشگاه برای کودکان بی‌سرپرست در ایران بوده است.

سعید عابدینی هم‌چنین به یاد می‌آورد زمانی را که به قاضی گفته برایش دعا خواهد کرد و در مقابل قاضی بر سرش فریاد زده است.

سعید عابدینی در بخش دیگری از مصاحبه، اعدام زندانیان اهل سنت هم‌بند خود را “بدترین” چیزی توصیف کرده که در زندان دیده است. زندانیانی که به گفته‌ی او به دلایل سیاسی و اعتقادی در زندان رجایی‌شهر کرج نگهداری و اعدام می‌شوند.

این کشیش مسیحی بعد از بازگشت به امریکا در حال حاضر به همراه خانواده‌اش در مرکز مسیحی “بیلی گراهام” در ایالت کارولینای شمالی که توسط این خانواده تاسیس شده، به سر می‌برد.

ویدئویی از لحظه‌ی ورود آقای عابدینی به خاک امریکا در روز پنج‌شنبه (۲۱ ژانویه) را می‌توانید در ادامه ببینید.

سعید عابدینی وارد امریکا شد و در آغوش مادرش قرار گرفتسعید عابدینی، کشیش مسیحی ایرانی-امریکایی که مهرماه ۱۳۹۱ به اتهام راه‌اندازی کلیسای خانگی بازداشت و بعدها به ۸ سال زندان محکوم شده بود، در جریان مبادله‌ی اخیر زندانیان میان دولت‌های ایران و امریکا، بعد از تحمل بیش از ۴۰‌ماه حبس، از زندان رجایی‌شهر کرج آزاد شد.او روز ۱۶ ژانویه، بعد از آزادی به همراه جسیون رضاییان و امیر میرزایی حکمتی با یک هواپیمای اختصاصی ابتدا به ژنو سوییس و از آن‌جا به یک مرکز پزشکی نظامی امریکا در آلمان منتقل شد.هواپیمای حامل آقای عابدینی سرانجام روز پنج‌شنبه (۲۱ ژانویه) در کارولینای شمالی در شرق امریکا به زمین نشست و او در همان لحظه‌ی پیاده شدن از هواپیما در آغوش مادرش قرار گرفت. خواهر و پدر این کشیش مسیحی نیز در کنار “فرانکلین گرام”، رییس سازمان مسیحی “بیلی گرام” در فرودگاه حضور داشتند. نعمه عابدینی، همسر، و دو فرزند خردسال سعید عابدینی نیز قرار است روز دوشنبه (۲۵ ژانویه) به وی پیوندند.

Posted by Taghato on Saturday, January 23, 2016

نظرتان را بنویسید