ویدئو: اتهام‌زنی‌های حسن روحانی به احمد مدنی در مجلس اول

اتهام‌زنی‌های حسن روحانی به احمد مدنی در مجلس اولویژه‌برنامه‌ی “پارلمان” که مدتی است با موضوع بررسی تاریخی عملکرد مجلس شورای اسلامی از شبکه‌ی خبر تلویزیون دولتی ایران پخش می‌شود، در برنامه‌ی روز سه‌شنبه (۶ بهمن-۲۶ ژانویه) خود، بخش‌هایی از اظهارات حسن روحانی و محمد خاتمی، روسای کنونی و اسبق جمهوری اسلامی را در دوران عضویت در مجلس اول شورای اسلامی پخش کرد که از مواضع رادیکال و انقلابی آن‌ها در آن روزها حکایت دارد.در این برنامه از جمله، اظهارات حسن روحانی در مخالفت با تصویب اعتبارنامه‌ی دریادار احمد مدنی پخش شده که در آن، آقای روحانی، وزیر دفاع و استاندار خوزستان در دولت موقت مهدی بازرگان را فردی “مجرم” و “خائن به کشور” معرفی می‌کند و خواهان محاکمه‌ی وی می‌شود. در ادامه حسن آیت و مجید انصاری نیز سخنانی را علیه دریادار مدنی بیان و وی را به جاسوسی و ارتباط با امریکا متهم می‌کنند تا در نهایت اعتبارنامه‌ی این عضو ارشد “جبهه ملی ایران” رد شود.احمد مدنی که به عنوان منتخب کرمان به مجلس راه یافته بود، بعد از رد اعتبارنامه‌اش پیش از آن‌که محاکمه شود از کشور خارج شد و به امریکا رفت. او در سال ۱۳۸۴ در سن ۷۶سالگی در این کشور درگذشت.هم‌چنین، در ادامه‌ی این ویدئو، نطق ضد امریکایی محمد خاتمی به عنوان مخبر کمیسیون روابط خارجی را در پاسخ به نامه‌ی ۱۸۵ عضو کنگره ایالات متحده در اوج بحران گروگان‌گیری می‌بینید که در آن تاکید می‌کند که «نمی‌توان و نباید با امریکا به عنوان مظهر و نماینده قدرت‌های توسعه‌طلب به سازش نشست».

Posted by Taghato on Wednesday, January 27, 2016

تقاطع: ویژه‌برنامه‌ی “پارلمان” که مدتی است با موضوع بررسی تاریخی عملکرد مجلس شورای اسلامی از شبکه‌ی خبر تلویزیون دولتی ایران پخش می‌شود، در برنامه‌ی روز سه‌شنبه (۶ بهمن-۲۶ ژانویه) خود، بخش‌هایی از اظهارات حسن روحانی و محمد خاتمی، روسای کنونی و اسبق جمهوری اسلامی را در دوران عضویت در مجلس اول شورای اسلامی پخش کرد که از مواضع رادیکال و انقلابی آن‌ها در آن روزها حکایت دارد.

در این برنامه از جمله، اظهارات حسن روحانی در مخالفت با تصویب اعتبارنامه‌ی دریادار احمد مدنی پخش شده که در آن، آقای روحانی، وزیر دفاع و استاندار خوزستان در دولت موقت مهدی بازرگان را فردی “مجرم” و “خائن به کشور” معرفی می‌کند و خواهان محاکمه‌ی وی می‌شود. در ادامه حسن آیت و مجید انصاری نیز سخنانی را علیه دریادار مدنی بیان و وی را به جاسوسی و ارتباط با امریکا متهم می‌کنند تا در نهایت اعتبارنامه‌ی این عضو ارشد “جبهه ملی ایران” رد شود.

احمد مدنی که به عنوان منتخب کرمان به مجلس راه یافته بود، بعد از رد اعتبارنامه‌اش پیش از آن‌که محاکمه شود از کشور خارج شد و به امریکا رفت. او در سال ۱۳۸۴ در سن ۷۶سالگی در این کشور درگذشت.

هم‌چنین، در ادامه‌ی این ویدئو، نطق ضد امریکایی محمد خاتمی به عنوان مخبر کمیسیون روابط خارجی را در پاسخ به نامه‌ی ۱۸۵ عضو کنگره ایالات متحده در اوج بحران گروگان‌گیری می‌بینید که در آن تاکید می‌کند که «نمی‌توان و نباید با امریکا به عنوان مظهر و نماینده قدرت‌های توسعه‌طلب به سازش نشست».

نظرتان را بنویسید