پلمپ “بزرگ‌ترین رستوران شرق تهران” به دلیل مسائل “خلاف عفت عمومی”

Closing-Stores-Logo

تقاطع: “دادستان عمومی و انقلاب” شهرستان پردیس از پلمپ “بزرگ‌ترین رستوران شرق تهران” به دلیل وقوع “مسائل خلاف عفت عمومی” در آن خبر داده است.

“حیدر فتاحی” با اعلام این خبر به خبرگزاری “میزان” متعلق به قوه قضاییه جمهوری اسلامی گفت: «در راستای مبارزه با تهاجم و شبیخون فرهنگی و حسب گزارش‌های مردمی، دستور پلمپ این رستوران به دلیل عدم رعایت مسائل شرعی و قانونی صادر شد.»

آقای فتاحی در توضیح بیشتر در این خصوص اضافه کرد: «طبق گزارش‌های رسیده، مالک این رستوران به برگزاری مراسم‌هایی به صورت مختلط اقدام می‌کرده که مصرف مشروبات الکی و استعمال مواد مخدر نیز در اختیار مدعوین بوده است.»

وی با بیان این‌که در جریان پلمپ این رستوران، «مقادیری از مشروبات الکی و مواد مخدر کشف و ضبط گردید و هفت نفر نیز دستگیر شدند» خاطرنشان کرد که مالک رستوران در حال حاضر “متواری” است و تحت تعقیب قرار دارد.

به گفته‌ی دادستان “پردیس” این رستوران از طریق یک “راه مخفی” به ویلایی وصل بوده که در آن با حضور «خواننده‌های زیرزمینی»، مشروبات الکی و مواد مخدر مصرف می‌شده و «مراسم‌هایی خلاف منافی عفت» برگزار می‌گردیده است.

گفتنی است حیدر فتاحی، پیش‌تر در خردادماه ۱۳۹۴ نیز از دستگیری ۸۹ نفر در جریان یک مهمانی شبانه در شهرستان پردیس خبر داده و مدعی «انهدام بزرگ‌ترین باند برگزاری پارتی‌های شبانه در شرق استان تهران» شده بود.

او روز ۵ خردادماه به خبرگزاری “فارس” گفته بود که محل این مهمانی، یک سفره‌خانه سنتی در روستایی در اطراف شهرستان پردیس بوده و در آن، دختران و پسران جوانی که «از طریق شبکه‌های اجتماعی هم‌چون وایبر، واتس‌اپ، لاین، تانگو و اینستگرام، دعوت می‌شدند، تا نیمه‌های شب به رقص و پایکوبی می‌پرداختند».

آقای فتاحی در آن زمان، شهرستان پردیس را به دلیل داشتن «مناطق بکر و سرسبز و وجود باغ‌های زیاد در حومه آن»، دارای شرایط “ویژه‌” دانسته بود.

شهرستان “پردیس” متشکل از دو بخش بومهن و جاجرود، در شرق شهرستان تهران و غرب شهرستان دماوند قرار دارد. در سال‌های گذشته با راه‌اندازی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در شهرها و بخش‌های شرقی استان تهران، این مناطق به محل زندگی و رفت‌وآمد جوانان دانشجو تبدیل شده و از نظر اقتصادی نیز رونق پیدا کرده است.

نظرتان را بنویسید