خودکشی دانش‌آموز ۱۳ساله کرمانشاهی در دستشویی مدرسه

suicide-Children

تقاطع: صبح روز شنبه (۳ بهمن-۲۳ ژانویه) یک دانش‌آموز ۱۳ساله در یکی از مدارس پسرانه شهر کرمانشاه خودش را حلق‌آویز کرد و جان باخت.

محمدرضا آمویی، معاون اجتماعی-انتظامی استانداری کرمانشاه با اعلام این خبر به خبرگزاری “مهر” گفت که «این دانش‌آموز در دستشویی مدرسه، خود را با طناب حلق‌آویز و خودکشی کرده است».

سرهنگ آمویی افزود که «علت و انگیزه این اقدام در دست بررسی است».

هم‌زمان، حسین پارساپور، مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز با تایید خبر خودکشی این دانش‌آموز گفته که او در کلاس هشتم (دوره اول متوسطه) درس می‌خوانده و جزو “شاگردان اول” مدرسه محسوب می‌شده است.

آقای پارساپور با بیان این‌که دانش‌آموز جان‌باخته «رابطه بسیار خوبی با معلمان، مدیر و ناظم مدرسه داشته» نتیجه گرفته که «اختلاف با مسوولان مدرسه و یا سختی در درس خواندن از دلایل خودکشی او نبوده است».

وی در شرح جزییات این حادثه نیز گفته: «دانش‌آموز قبل از آغاز زنگ تفریح اول، از معلم برای استفاده از سرویس بهداشتی اجازه می‌گیرد و قبل از ورود سایر دانش‌آموزان به محوطه مدرسه، خود را در سرویس بهداشتی حلق‌آویز می‌کند.»

به گفته‌ی مدیر روابط عمومی آموزش‌وپرورش کرمانشاه، مادر این دانش‌آموز نیز در زمان حادثه برای پیگیری درس و نمرات فرزندش در مدرسه حضور داشته و بلافاصله متوجه اقدام فرزندش شده است.

حسین پارساپور گمانه‌زنی کرده که «اختلافات خانوادگی» انگیزه خودکشی این دانش‌آموز بوده است.

این چندمین مورد خودکشی دانش‌آموزان و کودکان در ایران در ماه‌های اخیر است که اخبار آن رسانه‌ای می‌شود. در یکی از آخرین این موارد، روز ۱۲ دی‌ماه، روزنامه‌ی “اعتماد” چاپ تهران از خودکشی یک دانش‌آموز ۱۳ساله‌ی دیگر در شهر بافق در استان یزد خبر داد و نوشت که این دانش‌آموز روز ۷ دی‌ماه پس از بازگشت از مدرسه، به اتاقش رفت و خود را از میله بارفیکس حلق‌آویز کرد.

نظرتان را بنویسید