فدراسیون کاراته، اخراج خواهر به دلیل پناهندگی برادر را تکذیب کرد

Arvin-Avishan-Bagheri

تقاطع: فدراسیون کاراته‌ ایران می‌گوید موضوع عدم بازگشت آروین باقری، کاراته‌کای جوان از کشور فرانسه تاثیری در وضعیت خواهرش، آویشن باقری در تیم ملی زنان ایران ندارد و خبر اخراج خانم باقری از این تیم صحیح نیست.

پیش‌تر خبرگزاری “میزان” وابسته به قوه قضاییه جمهوری اسلامی به نقل از یکی از مسوولان فدراسیون کاراته ایران نوشته بود که «در تلافی ناپدید شدن کاراته‌کای پیشین تیم ملی ایران در پاریس، خواهرش دیگر در تیم ملی جایی نخواهد داشت».

حال اطلاعیه‌ی فدراسیون کاراته در تکذیب این خبر می‌گوید «هیچ یک از مسوولان فدراسیون در این رابطه که خواهر کاراته‌کای مذکور به دلیل عدم بازگشت برادرش اخراج شده، اظهارنظری نکرده‌اند و اساسا این موضوع ارتباطی با تیم ملی بانوان و تمام کاراته‌کاهایی که شانس پوشیدن پیراهن تیم ملی را دارند، ندارد.»

این اطلاعیه تاکید کرده که «خانم آویشن باقری از شرایط یکسان همچون سایر کاراته‌کاها برای عضویت در تیم ملی کارته ایران برخوردار است».

فدراسیون کاراته هم‌چنین درباره‌ی آخرین وضعیت آروین باقری گفته که او «به صورت شخصی برای حضور در مسابقات کاراته‌وان پاریس اقدام کرده و دارای ویزای یک ماهه بوده است».

این فدراسیون هرگونه اظهارنظر درباره‌ی وی تا پایان مدت ویزایش را «گمانه‌زنی» خوانده و افزوده «در راستای وظایف قانونی خود با بهره از پتانسیل‌های موجود تلاش می‌کند تا مشکل پیش‌آمده را رفع نموده و نامبرده به ایران بازگردد».

گفتنی است خبرگزاری “میزان” در واکنش به اطلاعیه‌ی فدراسیون کاراته اظهارات منتسب به محمدعلی مردانی سرپرست دبیری فدراسیون کاراته را منتشر کرده که روز ۴ بهمن‌ماه به یکی از رسانه‌ها گفته بود اتفاقات رخ‌داده برای آروین باقری برای خواهرش «مشکل‌ساز» خواهد شد چرا که آن‌ها از یک خانواده هستند.

آروین باقری که سابقه‌ی کاپیتانی تیم ملی کاراته‌ی امید ایران را در کارنامه‌ی خود دارد با دعوتنامه‌ای که از فدراسیون جهانی این رشته دریافت کرد همراه با ۹ کاراته‌کای دیگر تیم ایران عازم مسابقات لیگ جهانی کاراته در پاریس شد. با این حال او به محض رسیدن به فرودگاه پاریس از تیم ایران جدا شد و به دنبال آن برخی رسانه‌های ایران از پناهنده شدن وی به کشور فرانسه خبر دادند.

آویشن باقری نیز قهرمان نوجوانان آسیا در سال ۲۰۱۳ و نایب‌قهرمان جوانان این قاره در سال ۲۰۱۴ است.

این خواهر و برادر اهل بندرانزلی در استان گیلان هستند و پدرشان نیز از قهرمانان پیشین کاراته ایران به شمار می‌آید.

avishan-bagheri Arvin-bagheri Arvin-bagheri-2

نظرتان را بنویسید