ویدئو: آخرین جشن تولد “سرطلایی” فوتبال ایران دو هفته پیش از درگذشت

آخرین جشن تولد "سرطلایی" فوتبال ایران دو هفته پیش از درگذشت

همایون بهزادی، معروف به اولین "سرطلایی" فوتبال ایران، بعد از چندین سال دست‌وپنجه کردن با بیماری ریوی، در نخستین دقایق روز جمعه (۲ بهمن-۲۲ ژانویه) در سن ۷۴سالگی درگذشت.آقای بهزادی که یکی از محبوب‌ترین و پرافتخارترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران به شمار می‌رود، فوتبالش را از رده‌های پایه‌ی باشگاه شاهین، بهترین تیم آن زمان فوتبال ایران آغاز کرد و جزو بازیکنانی بود که بعد از انحلال شاهین، پرسپولیس را پایه‌گذاری کردند. او به مدت ۱۷ سال در سطح اول فوتبال ایران حضور داشت و ۱۰ سال نیز در نقش فوروارد و هافبک چپ برای تیم ملی ایران گلزنی کرد. وی دو بار در سال‌های ۱۹۶۸ و ۱۹۷۲ همراه با تیم ملی فوتبال ایران قهرمان جام ملت‌های آسیا شد و در دوره‌ی اول "جام تخت‌جمشید"، اولین لیگ باشگاهی فوتبال ایران نیز به عنوان کاپیتان پرسپولیس، جام قهرمانی را بالای سر برد.او هم‌چنین در بازی تاریخی پرسپولیس و استقلال در ۱۶ شهریور ۱۳۵۲ که به برد ۶-۰ پرسپولیس انجامید، ۳ بار برای این تیم گلزنی کرد.بهزادی حدود دو هفته پیش، در روز ۱۴دی‌ماه، با وجود بیماری و ضعف جسمی در جشن تولد ۷۴سالگی‌اش که با حضور قدیمی‌های پرسپولیس هم‌چون علی پروین، محمود خوردبین، جعفر کاشانی، حمید درخشان، حمید استیلی و محمدرضا زادمهر برگزار شد، شرکت کرد.این ویدئو به گزارش شبکه‌ی اینترنتی "تی‌وی پلاس" از این جشن اختصاص دارد و یکی از آخرین تصاویر ثبت‌شده از "سرطلایی" فقید فوتبال ایران به شمار می‌رود.

Posted by Taghato on Friday, January 22, 2016

تقاطع: همایون بهزادی، معروف به اولین “سرطلایی” فوتبال ایران، بعد از چندین سال دست‌وپنجه کردن با بیماری ریوی، در نخستین دقایق روز جمعه (۲ بهمن-۲۲ ژانویه) در سن ۷۴سالگی درگذشت.

آقای بهزادی که یکی از محبوب‌ترین و پرافتخارترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران به شمار می‌رود، فوتبالش را از رده‌های پایه‌ی باشگاه شاهین، بهترین تیم آن زمان فوتبال ایران آغاز کرد و جزو بازیکنانی بود که بعد از انحلال شاهین، پرسپولیس را پایه‌گذاری کردند. او به مدت ۱۷ سال در سطح اول فوتبال ایران حضور داشت و ۱۰ سال نیز در نقش فوروارد و هافبک چپ برای تیم ملی ایران گلزنی کرد. وی دو بار در سال‌های ۱۹۶۸ و ۱۹۷۲ همراه با تیم ملی فوتبال ایران قهرمان جام ملت‌های آسیا شد و در دوره‌ی اول “جام تخت‌جمشید”، اولین لیگ باشگاهی فوتبال ایران نیز به عنوان کاپیتان پرسپولیس، جام قهرمانی را بالای سر برد.

او هم‌چنین در بازی تاریخی پرسپولیس و استقلال در ۱۶ شهریور ۱۳۵۲ که به برد ۶-۰ پرسپولیس انجامید، ۳ بار برای این تیم گلزنی کرد.

بهزادی حدود دو هفته پیش، در روز ۱۴دی‌ماه، با وجود بیماری و ضعف جسمی در جشن تولد ۷۴سالگی‌اش که با حضور قدیمی‌های پرسپولیس هم‌چون علی پروین، محمود خوردبین، جعفر کاشانی، حمید درخشان، حمید استیلی و محمدرضا زادمهر برگزار شد، شرکت کرد.

این ویدئو به گزارش شبکه‌ی اینترنتی “تی‌وی پلاس” از این جشن اختصاص دارد و یکی از آخرین تصاویر ثبت‌شده از “سرطلایی” فقید فوتبال ایران به شمار می‌رود.

نظرتان را بنویسید