معاون سپاه: امریکا با “مک‌دونالد” و “نوشابه” می‌خواهد ذائقه ایرانی‌ها را تغییر دهد

Rasoul-Sanaei-Raad

تقاطع: معاون سیاسی سپاه پاسداران می‌گوید امریکا از طریق راه‌اندازی رستوران فست‌فود “مک‌دونالد” و کارخانه‌های تولید “نوشابه‌” قصد دارد ذائقه‌ی ایرانی‌ها را تغییر دهد و در ایران “نفوذ” کند.

به گزارش خبرگزاری “فارس”، رسول سنایی‌راد روز چهارشنبه (۳۰ دی-۲۰ ژانویه) در یک سخنرانی در یزد گفت: «امریکایی‌ها اصرار دارند دفتر امنیتی را خود به دست بگیرند زیرا از این طریق می‌توانند ابتدا ذائقه‌ها را تغییر دهند و سپس به اهداف مختلف خود دست پیدا کنند همان‌گونه که شعبه‌های مک‌دونالند و تولید نوشابه با طعم‌های خاص را در ایران به راه انداختند.»

وی با تاکید بر این‌که «نفود متعلق به زمان تقابل نیست و در زمان تعامل و پسابرجام عمیق‌تر خواهد بود» اضافه کرد: «امریکا در این پروژه نفوذ کاری می‌کند که ما خود به دنبال‌شان راه بیفتیم و این به نوعی تغییر ذائقه و پیروی است.»

آقای سنایی‌راد با بیان این‌که «نفوذگر چند ویژگی علمی و مالی و متاسفانه جنسی دارد و شبهه‌نخبه است» افزود: «باید از این تغییرها که باورها را نیز تغییر می‌دهد، از همین ابتدا جلوگیری کرد زیرا این‌ها همان‌هایی هستند که روزگاری حجاب را به زور از سر زنان برداشتند و به تدریج باور بر این شد که حجاب باعث اُمُلی است و بی‌حجابی کلاس دارد.»

این مقام ارشد سپاه پاسداران با وجود هشدار نسبت به “نفوذ دشمن” از طریق “واسطه‌ها”، مدعی شد که خود جمهوری اسلامی نیز به دنبال نفوذ در دیگر کشورها است. او گفت: «نفوذ را نباید زیاد منفی دید زیرا ما نیز تا آنجا که بتوانیم به دنبال نفوذ هستیم و در این راستا در حاشیه مدیترانه پایگاه بزرگی داریم که در هنگام لزوم می‌توانیم از آن استفاده کنیم.»

گفتنی است در ماه‌های گذشته و به دنبال تاکیدات مکرر علی خامنه‌ای در خصوص “نفوذ” امریکا به نهادهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ایران، منصوبان او نیز در اظهارنظرهای خود به این موضوع پرداخته‌اند.

از جمله احمد خاتمی، عضو هیات رییسه “مجلس خبرگان رهبری” و یکی از “امامان جمعه” تهران روز ۵ آذرماه در سخنانی در استان کرمان گفت: «هرجا که امریکا خواسته به کشوری وارد شود، از راه مک‌دونالد و ساندویچ وارد شده و از‌‌ همان زمان، روزنه نفوذ را باز کرده است.»

سه روز پیش از او نیز در دوم آذرماه، علی سعیدی، نماینده‌ی خامنه‌ای در سپاه پاسداران، گفته بود امریکا از طریق «استحاله فرهنگی و تأسیس شعبه‌های مک‌دونالد» باعث فروپاشی اتحاد جماهیر شوروری شد.

اشارهٔ او به تاسیس اولین شعبهٔ رستوران فست‌فود «مک‌دونالد» در مسکو در روز ۳۱ ژانویه ۱۹۹۰ بود. در آن روز، جمعیت کثیری از مردم در مقابل این رستوران صف کشیدند تا درآمد چندین روز خود را در این نماد سرمایه‌داری خرج کنند. اتحاد جماهیر شوروی کمونیستی، یک سال و ۱۱ ماه بعد در روز ۲۵ دسامبر ۱۹۹۱ رسما سقوط کرد و از هم فرو پاشیده شد.

نظرتان را بنویسید