ویدئو: زندگی زیر آب از نگاه لاک‌پشتی که دوباره آزاد شده است

زندگی زیر آب از نگاه لاک‌پشتی که دوباره آزاد شده است“لوکال اوشن تراست” نام یک مرکز محیط‌زیستی در شهر ساحلی “واتامو” در کشور کنیا است. این مرکز، لاک‌پشت‌هایی را که در تور ماهی‌گیرها به دام می‌افتند، می‌گیرد و پس از بازپروری، بار دیگر به اقیانوس می‌فرستد.این مرکز هفته‌ی گذشته با هم‌کاری سازمانی به نام “هِرد ترَکِر”، دست به آزمایش تازه‌ای زد که می‌تواند چشم‌انداز تازه‌ای از زندگی لاک‌پشت‌ها را در مقابل طرفداران محیط زیست قرار دهد.در این آزمایش بر روی لاک‌پشتی که بعد از به دام افتادن و احیا بار دیگر به داخل اقیانوس می‌رفت، یک دوربین با قابلیت فیلم‌برداری و ارسال تصویر در زیر آب نصب شد و تصاویر دریافتی از آن به صورت زنده بر روی اینترنت قرار گرفت.در این ویدئو، گزارش “فردیناند اُموندی” گزارش‌گر شبکه‌ی جهانی بی.بی.سی از به کارگیری اولین “ترتل‌کَم” (turtlecam) در جهان را می‌بینید.

Posted by Taghato on Wednesday, January 20, 2016

تقاطع: “لوکال اوشن تراست” نام یک مرکز محیط‌زیستی در شهر ساحلی “واتامو” در کشور کنیا است. این مرکز، لاک‌پشت‌هایی را که در تور ماهی‌گیرها به دام می‌افتند، می‌گیرد و پس از بازپروری، بار دیگر به اقیانوس می‌فرستد.

این مرکز هفته‌ی گذشته با هم‌کاری سازمانی به نام “هِرد ترَکِر”، دست به آزمایش تازه‌ای زد که می‌تواند چشم‌انداز تازه‌ای از زندگی لاک‌پشت‌ها را در مقابل طرفداران محیط زیست قرار دهد.

در این آزمایش بر روی لاک‌پشتی که بعد از به دام افتادن و احیا بار دیگر به داخل اقیانوس می‌رفت، یک دوربین با قابلیت فیلم‌برداری و ارسال تصویر در زیر آب نصب شد و تصاویر دریافتی از آن به صورت زنده بر روی اینترنت قرار گرفت.

در این ویدئو، گزارش “فردیناند اُموندی” گزارش‌گر شبکه‌ی جهانی بی.بی.سی از به کارگیری اولین “ترتل‌کَم” (turtlecam) در جهان را می‌بینید.

نظرتان را بنویسید