ویدئو: آشنایی با “فریناز لاری” قهرمان کیک‌بوکسینگ جهان

آشنایی با “فریناز لاری” قهرمان کیک‌بوکسینگ جهان#تقاطع فریناز لاری، رزمی‌کار ۲۸ساله‌ی ایرانی مقیم کانادا است. او زمانی که تنها ۱۱ سال داشت، قهرمان ژیمناستیک دختران ایران شد و در ۱۸ سالگی ورزش‌های کیک‌بوکسینگ و موی‌تای را با وجود مخالفت پدر و مادرش که معتقد بودند ورزش مناسبی برای یک دختر نیست، آغاز کرد.هرچند که مربیان فریناز می‌گفتند که این سن برای شروع کیک‌بوکسینگ دیر است، اما او در ۱۷ جلسه چنان پیشرفتی کرد که توانست در مسابقات قهرمانی ایران شرکت کند. وی در سال‌های ۱۳۸۵ و ۱۳۸۶ قهرمان کیک‌بوکسینگ و در سال ۱۳۸۷، قهرمان موی‌تای ایران شد.فریناز لاری در سال ۲۰۰۹ در مسابقات داخل سالن قهرمانی کیک‌بوکسینگ آسیا، مدال برنز گرفت؛ در سال ۲۰۱۱ مدال طلای جام جهانی دایموند را به دست آورد؛ یک سال بعد در مسابقات قهرمانی آسیا در هند، مدال نقره گرفت؛ و سرانجام در سال ۲۰۱۳ با قهرمانی در رقابت‌های جهانی برزیل، تبدیل به اولین زن ایرانی شد که در رشته‌ی کیک‌بوکسینگ مدال طلای جهان را کسب می‌کند.فریناز که فوق‌لیسانسش را در رشته‌ی فیزیولوژی ورزشی از دانشگاه “بریتیش‌کلمبیا” در کانادا اخذ کرده، هم‌اکنون ساکن شهر ونکوور در این کشور است و در کنار همسر و مربی‌اش علی خنجری، فعالیت حرفه‌ای خود را ادامه می‌دهد.این ویدئو بخشی از برنامه‌ی “تک پک” به تهیه‌کنندگی و اجرای “بهمن مرادیان‌پی” است که به معرفی فریناز لاری اختصاص دارد.

Posted by Taghato on Tuesday, January 19, 2016

تقاطع: فریناز لاری، رزمی‌کار ۲۸ساله‌ی ایرانی مقیم کانادا است. او زمانی که تنها ۱۱ سال داشت، قهرمان ژیمناستیک دختران ایران شد و در ۱۸ سالگی ورزش‌های کیک‌بوکسینگ و موی‌تای را با وجود مخالفت پدر و مادرش که معتقد بودند ورزش مناسبی برای یک دختر نیست، آغاز کرد.

هرچند که مربیان فریناز می‌گفتند که این سن برای شروع کیک‌بوکسینگ دیر است، اما او در ۱۷ جلسه چنان پیشرفتی کرد که توانست در مسابقات قهرمانی ایران شرکت کند. وی در سال‌های ۱۳۸۵ و ۱۳۸۶ قهرمان کیک‌بوکسینگ و در سال ۱۳۸۷، قهرمان موی‌تای ایران شد.

فریناز لاری در سال ۲۰۰۹ در مسابقات داخل سالن قهرمانی کیک‌بوکسینگ آسیا، مدال برنز گرفت؛ در سال ۲۰۱۱ مدال طلای جام جهانی دایموند را به دست آورد؛ یک سال بعد در مسابقات قهرمانی آسیا در هند، مدال نقره گرفت؛ و سرانجام در سال ۲۰۱۳ با قهرمانی در رقابت‌های جهانی برزیل، تبدیل به اولین زن ایرانی شد که در رشته‌ی کیک‌بوکسینگ مدال طلای جهان را کسب می‌کند.

فریناز که فوق‌لیسانسش را در رشته‌ی فیزیولوژی ورزشی از دانشگاه “بریتیش‌کلمبیا” در کانادا اخذ کرده، هم‌اکنون ساکن شهر ونکوور در این کشور است و در کنار همسر و مربی‌اش علی خنجری، فعالیت حرفه‌ای خود را ادامه می‌دهد.

این ویدئو بخشی از برنامه‌ی “تک پک” به تهیه‌کنندگی و اجرای “بهمن مرادیان‌پی” است که به معرفی فریناز لاری اختصاص دارد.

نظرتان را بنویسید