جمع‌آوری بیش از ۲۷۰هزار بشقاب ماهواره در استان تهران

IRI-Picks-Sattelite-Dishes

تقاطع: “دبیر کمیسیون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران” می‌گوید در ۹ ماه نخست سال ۱۳۹۴، بیش از ۲۷۰هزار ماهواره در این استان کشف و ضبط شده است.

علی‌اکبر پوراحمدنژاد با بیان این‌که بیشتر این “کشفیات” در شهر تهران صورت گرفته به خبرگزاری “تسنیم” گفته: «ما شاهدیم که میل به استفاده از ماهواره در شهر تهران به مراتب بیشتر از شهرستان‌های حاشیه پایتخت است.»

او هم‌چنین از کشف یک انبار تجهیزات ماهواره‌ای در استان تهران خبر داده و افزوده «از این انبار صدها سِتِ کامل از تجهیزات ماهواره‌ای کشف و ضبط شد».

پیش از این در نخستین روز دی‌ماه، عباس جعفری دولت‌آبادی، “دادستان عمومی و انقلاب تهران” در جریان جلسه‌ای مشترک با “وزیر کشور” جمهوری اسلامی اعلام کرده بود که به دنبال «دستور پیش‌گیرانه» وی به پلیس پایتخت در خصوص «مبارزه با بدحجابی و پوشش نامناسب، جمع‌آوری ماهواره و منع تبلیغات در شبکه‌های ماهواره‌ای غیرمجاز»، برخورد پلیس با این موارد در سال جاری «جدی‌تر» شده است.

روز ۳۰ آبان‌ماه نیز علی‌رضا گلستانی، معاون “ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور” به خبرگزاری “تسنیم” گفته بود «کشفیات تجهیزات ماهواره‌ای به اندازه‌ای است که این ستاد را دچار مشکل کرده» به طوری که انبارهای سازمان صداوسیما هم دیگر جایی برای نگهداری این تجهیزات ندارد. اشاره‌ی وی به بندی از قانون ممنوعیت ماهواره بود که می‌گوید تجهیزات کشف‌شده باید در اختیار صداوسیما قرار بگیرد.

این مقام حکومتی با اشاره به ضریب نفوذ ۶۰‌درصدی ماهواره در کشور بر اساس آمار سال ۱۳۸۶، خاطرنشان کرده بود که «در سال‌های اخیر این ضریب قطعاً افزایش یافته است».

نظرتان را بنویسید