سفر زیارتی مجروحان یمنی و سوری به مشهد؛ خاک‌سپاری شماری از کشته‌شدگان در آمل

Yemenis-Mashhad-Iran

تقاطع: خبرگزاری‌های دولتی ایران از حضور ده‌ها نفر از مجروحان یمنی و سوری و اعضای ارتش سوریه در حرم امام هشتم شیعیان در مشهد خبر داده‌اند.

یکی از این افراد به نام “صالح هادی سرحان” که وب‌سایت “آستان قدس رضوی” وی را “مجاهد یمنی” معرفی کرده، به این وب‌سایت گفته: «امیدواریم درمان ما در اینجا با موفقیت انجام شود و با توان و نیروی مضاعف بتوانیم برای دفاع به میهن بازگردیم.»

او هم‌چنین درباره‌ی حضورش در مشهد نیز اظهار داشته: «زیارت اهل‌بیت به ویژه زیارت امام‌رضا، برکات و آثار بسیاری در زندگی دنیوی و اخروی دارد که امیدواریم این برکات برای ملت مظلوم یمن، پیروزی و شفای تمام مجروحان و بیمارانی که رژیم کودک‌کش آل سعود به آن‌ها رحم نکردند، باشد.»

در خبر مرتبط دیگر، خبرگزاری “تسنیم” وابسته به سپاه پاسداران از برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری چهار نفر از مجروحان یمنی در شهر آمل در روز چهارشنبه (۳۰ دی-۲۰ ژانویه) خبر داده است.

این خبرگزاری به نقل از فرماندار آمل نوشته که این ۴ نفر «بر اثر حمله داعش به مساجد شهر صنعا پایتخت یمن به شدت مجروح شده و بعد از انتقال به بیمارستانی در شهر تهران به دلیل شدت جراحات به شهادت رسیدند».

احمد منفرد، دلیل خاکسپاری این‌ افراد در شهرستان آمل را جلوگیری دولت عربستان سعودی از بازگرداندن اجساد آن‌ها به یمن عنوان کرده و گفته «در نهایت با اجازه ولی امر مسلمین تصمیم بر دفن این شهدا در “امام‌زاده ناصرکبیر” شهر آمل گرفته شد».

گفتنی است در نخستین‌ روزهای سال ۱۳۹۴، تصاویری از انتقال بیش از ۵۰ مجروح یمنی به تهران و بستری شدن آن‌ها در بیمارستان مجهز “بقیه‌الله” متعلق به سپاه پاسداران در خبرگزاری‌های ایران منتشر شد.

این خبرگزاری‌ها به نقل از سلیمان حیدری، سرپرست تیم پزشکی این مجروحان نوشتند که دولت ایران بعد از ارسال ۲۴ تن دارو و تجهیزات پزشکی به شهر صنعا در یمن، تصمیم گرفته که گروهی از مجروحان را به تهران انتقال دهد.

آقای حیدری با بیان این‌که این افراد نیاز به «ارتوپدی، جراحی‌های عمومی،‌ جراحی پلاستیک و اورولوژی» دارند، اضافه کرده بود که «جمهوری اسلامی برحسب وظیفه ذاتی، دینی و انسانی خود اقدام به کمک‌رسانی در این زمینه کرده است».

Yemenis-Iran

نظرتان را بنویسید