ویدئو: پیراهن‌های “ال‌چاپو” در فروشگاه “برادران استقبال” نایاب شد

پیراهن‌های ال‌چاپو در فروشگاه “برادران استقبال” نایاب شدخواکین “ال‌چاپو” گوسمان، قاچاقچی معروف مکزیکی موادمخدر، روز هشتم ژانویه (۱۸ دی)، هفت‌ماه بعد از فرارش از زندانی در مکزیک، توسط تفنگداران ویژه نیروی دریایی و پلیس فدرال این کشور دستگیر شد و یک بار دیگر به پشت میله‌های زندان بازگشت.ساعاتی پس از این دستگیری پر-سروصدا، مجله‌ی امریکایی “رولینگ استون” مصاحبه‌ای را با “ال‌چاپو” منتشر کرد که در اکتبر سال گذشته در مخفی‌گاه وی توسط “شان پن”، سینماگر مشهور سینمای هالیوود انجام گرفته بود. چاپ این مصاحبه که با انتشار ویدئویی ۱۷‌دقیقه‌ای از ملاقات “شان پن” و “ال‌چاپو” همراه بود بازتاب‌های گسترده و در عین حال متفاوتی را از خشم و عصبانیت تا تحسین به همراه داشت.در این میان، یک فروشگاه و تولیدکننده‌ی لباس در شهر لس‌آنجلس امریکا با دیدن دو مدل خاص از پیراهن‌های تولیدی خود بر تن “ال‌چاپو” به این فکر افتاد که از فضای رسانه‌ای ایجادشده حداکثر استفاده را ببرد.این فروشگاه که “باراباس” نام دارد و متعلق به دو برادر ایرانی-امریکایی به نام‌های “سَم و شان استقبال” است، بلافاصله این موضوع را با انتشار تبلیغ “تحت‌تعقیب‌ترین پیراهن” بر روی وب‌سایت خود اعلام عمومی کرد. به دنبال آن در مدت کوتاهی، تمام پیراهن‌های راه‌راه آبی و خاکستری معروف به طرح “فانتزی” هم در فروشگاه و هم به صورت آنلاین فروخته شد و سفارش‌‌های بسیاری نیز برای تحویل در روزها و هفته‌های آینده ثبت گردید.”شان”، برادر کوچک‌تر و طراح این دو پیراهن به شبکه‌ی خبری سی.ان.ان می‌گوید: «وقتی تصاویر را دیدم، داشتم شاخ در می‌آوردم. من حتی شماره‌ی مدل آن‌ها را نیز حفظ هستم.»برادران “استقبال” می‌گویند که زنگ تلفن‌های‌شان یک لحظه متوقف نمی‌شود و وب‌سایت فروشگاه نیز تا کنون دو بار در اثر هجوم مشتری‌ها، از کار افتاده است.”سَم استقبال” دلیل این علاقه به پوشیدن لباس یک رهبر کارتل موادمخدر این‌گونه توضیح می‌دهد: «مردم همیشه دنبال چیزهای منحصر-به‌-فرد هستند. ال‌چاپو می‌توانست یک پیراهن ۱۰ یا ۳ هزار دلاری بپوشد. اما او باراباس می‌پوشید.»”باراباس” علاوه بر خرده‌فروشی در فروشگاه خود در مرکز شهر لس‌آنجلس، تولیداتش را بین بیش از ۵۰۰ فروشنده از مکزیک و برزیل گرفته تا ایتالیا و سایر کشورها توزیع می‌کند. پیراهن‌های این طراح به ویژه در میان موزیسین‌های شمال مکزیک پرطرفدار است.در حال حاضر، دو پیراهن نایاب‌شده‌ به قیمت ۱۲۸ دلار در وب‌سایت “باراباس” و نیز وب‌سایت‌های فروش آنلاین از جمله آمازون برای تحویل در روز ولنتاین (۱۴ فوریه-۲۵ بهمن) فروخته می‌شود. قیمتی که تا این لحظه نسبت به قبل تغییری نکرده هرچند “سَم استقبال” می‌گوید ممکن است در آینده این پیراهن‌ها گران‌تر شود.

Posted by Taghato on Saturday, January 16, 2016

تقاطع: خواکین “ال‌چاپو” گوسمان، قاچاقچی معروف مکزیکی موادمخدر، روز هشتم ژانویه (۱۸ دی)، هفت‌ماه بعد از فرارش از زندانی در مکزیک، توسط تفنگداران ویژه نیروی دریایی و پلیس فدرال این کشور دستگیر شد و یک بار دیگر به پشت میله‌های زندان بازگشت.
 
ساعاتی پس از این دستگیری پر-سروصدا، مجله‌ی امریکایی “رولینگ استون” مصاحبه‌ای را با “ال‌چاپو” منتشر کرد که در اکتبر سال گذشته در مخفی‌گاه وی توسط “شان پن”، سینماگر مشهور سینمای هالیوود انجام گرفته بود. چاپ این مصاحبه که با انتشار ویدئویی ۱۷‌دقیقه‌ای از ملاقات “شان پن” و “ال‌چاپو” همراه بود بازتاب‌های گسترده و در عین حال متفاوتی را از خشم و عصبانیت تا تحسین به همراه داشت.
 
در این میان، یک فروشگاه و تولیدکننده‌ی لباس در شهر لس‌آنجلس امریکا با دیدن دو مدل خاص از پیراهن‌های تولیدی خود بر تن “ال‌چاپو” به این فکر افتاد که از فضای رسانه‌ای ایجادشده حداکثر استفاده را ببرد.
 
این فروشگاه که “باراباس” نام دارد و متعلق به دو برادر ایرانی-امریکایی به نام‌های “سَم و شان استقبال” است، بلافاصله این موضوع را با انتشار تبلیغ “تحت‌تعقیب‌ترین پیراهن” بر روی وب‌سایت خود اعلام عمومی کرد. به دنبال آن در مدت کوتاهی، تمام پیراهن‌های راه‌راه آبی و خاکستری معروف به طرح “فانتزی”، هم در فروشگاه و هم به صورت آنلاین فروخته شد و سفارش‌‌های بسیاری نیز برای تحویل در روزها و هفته‌های آینده ثبت گردید.
 
“شان”، برادر کوچک‌تر و طراح این دو پیراهن به شبکه‌ی خبری سی.ان.ان می‌گوید: «وقتی تصاویر را دیدم، داشتم شاخ در می‌آوردم. من حتی شماره‌ی مدل آن‌ها را نیز حفظ هستم.»
 
برادران “استقبال” می‌گویند که زنگ تلفن‌های‌شان یک لحظه متوقف نمی‌شود و وب‌سایت فروشگاه نیز تا کنون دو بار در اثر هجوم مشتری‌ها، از کار افتاده است.
 
“سَم استقبال” دلیل این علاقه به پوشیدن لباس یک رهبر کارتل موادمخدر را این‌گونه توضیح می‌دهد: «مردم همیشه دنبال چیزهای منحصر-به‌-فرد هستند. ال‌چاپو می‌توانست یک پیراهن ۱۰ یا ۳ هزار دلاری بپوشد. اما او باراباس می‌پوشید.»
 
“باراباس” علاوه بر خرده‌فروشی در فروشگاه خود در مرکز شهر لس‌آنجلس، تولیداتش را بین بیش از ۵۰۰ فروشنده از مکزیک و برزیل گرفته تا ایتالیا و سایر کشورها توزیع می‌کند. پیراهن‌های این طراح به ویژه در میان موزیسین‌های شمال مکزیک پرطرفدار است.
 
در حال حاضر، دو پیراهن نایاب‌شده‌ به قیمت ۱۲۸ دلار در وب‌سایت “باراباس” و نیز وب‌سایت‌های فروش آنلاین از جمله آمازون برای تحویل در روز ولنتاین (۱۴ فوریه-۲۵ بهمن) فروخته می‌شود. قیمتی که تا این لحظه نسبت به قبل تغییری نکرده هرچند “سَم استقبال” می‌گوید ممکن است در آینده این پیراهن‌ها گران‌تر شود.

نظرتان را بنویسید