ویدئو: آن‌چه احتمالا درباره کاندوم‌ها نمی‌دانید

اطلاعاتی جالب درباره‌ کاندومبا وجود پیشرفت‌های علمی، هنوز باید کاندوم را بزرگ‌ترین دستاورد تاریخی در پیش‌گیری از عواقب سکس دانست. با این وجود، اطلاعات عمومی درباره‌ی آن حتی در کشورهای توسعه‌یافته نیز هم‌چنان پایین است. در این مطلب، مجموعه‌ای از اخبار و اطلاعات جالب پیرامون این وسیله‌ی پیش‌گیری پرمصرف را می‌خوانید. هم‌چنین در ویدئوی کوتاهی که توسط “بیزنس اینسایدر” منتشر شده، خط تولید کارخانه‌ی “تروجان” را که روزانه یک میلیون کاندوم تولید می‌کند، می‌بینید.۱) طول کاندوم‌های سایز بزرگ (مگنوم) تنها ۸ میلی‌متر از کاندوم‌های معمولی بیشتر است.۲) در جریان المپیک سال ۲۰۱۲، کارخانه‌ی “دورکس”، ۱۵۰‌هزار کاندوم برای ورزشکاران حاضر در دهکده‌ی المپیک در لندن تهیه کرد.۳) حدود ۴۰درصد دانش‌آموزان دبیرستانی در امریکا طرز استفاده‌ی درست از کاندوم را می‌دانند.۴) کاندوم زنانه باید هشت ساعت پیش از سکس جاسازی شود.۵) روز ۱۶ سپتامبر (۲۶ شهریور) به عنوان “روز جهانی کاندوم زنانه” شناخته می‌شود.۶) همه‌ی کاندوم‌ها تحت آزمایش‌های دقیق شامل تورم هوا و آب، و نیز معاینه‌ی الکترونیکی قرار می‌گیرند تا از ایمنی‌شان اطمینان حاصل شود.۷) نگهداری کاندوم در کیف پول در عین حال که می‌تواند به کارتان بیاید اما بهترین روش برای آسیب‌زدن به آن هم است.۸) اگر گیاه‌خوار هستید می‌توانید کاندوم‌هایی استفاده کنید که بدون به کارگیری مواد حیوانی مانند روده‌ی گوسفند تولید می‌شوند.۹) در شهر نیویورک امریکا سالانه بیش از ۳۰ میلیون کاندوم رایگان با نام “کاندوم‌های نیویورک‌سیتی” توزیع می‌شود.۱۰) در جریان جنگ جهانی اول، امریکا و بریتانیا تنها کشورهایی بودند که در میان سربازان خود کاندوم توزیع نکردند و نتیجه‌ی آن ثبت بیش از ۴۰۰هزار مورد سفلیس و سوزاک بود. این اشتباه در جنگ جهانی دوم تکرار نشد.۱۱) تبلیغات کاندوم در امریکا تا سال ۱۹۱۸ ممنوع بود و اولین تبلیغ تلویزیونی آن نیز در سال ۱۹۹۱ در هنگام پخش سریال تلویزیونی “سَرِ هِرمِن” به نمایش درآمد.۱۲) سالانه بیش از ۵ میلیارد کاندوم در سراسر جهان فروخته می‌شود.۱۳) اولین کاندوم‌های لاستیکی توسط کارخانه‌ی لاستیک‌سازی “گودیر” تولید شد.۱۴) بیشتر مصرف‌کنندگان کاندوم، جوانان ۱۸ تا ۲۴ سال هستند.۱۵) کاندوم‌ها در صورت استفاده‌ی مداوم و صحیح تا ۹۸درصد از بارداری جلوگیری می‌کنند.

Posted by Taghato on Thursday, January 14, 2016

تقاطع: با وجود پیشرفت‌های علمی، هنوز باید کاندوم را بزرگ‌ترین دستاورد تاریخی در پیش‌گیری از عواقب سکس دانست. با این وجود، اطلاعات عمومی درباره‌ی آن حتی در کشورهای توسعه‌یافته نیز هم‌چنان پایین است. در این مطلب، مجموعه‌ای از اخبار و اطلاعات جالب پیرامون این وسیله‌ی پیش‌گیری پرمصرف را می‌خوانید. هم‌چنین در ویدئوی کوتاهی که توسط “بیزنس اینسایدر” منتشر شده، خط تولید کارخانه‌ی “تروجان” را که روزانه یک میلیون کاندوم تولید می‌کند، می‌بینید.

۱) طول کاندوم‌های سایز بزرگ (مگنوم) تنها ۸ میلی‌متر از کاندوم‌های معمولی بیشتر است.

۲) در جریان المپیک سال ۲۰۱۲، کارخانه‌ی “دورکس”، ۱۵۰‌هزار کاندوم برای ورزشکاران حاضر در دهکده‌ی المپیک در لندن تهیه کرد.

۳) حدود ۴۰درصد دانش‌آموزان دبیرستانی در امریکا طرز استفاده‌ی درست از کاندوم را می‌دانند.

۴) کاندوم زنانه باید هشت ساعت پیش از سکس جاسازی شود.

۵) روز ۱۶ سپتامبر (۲۶ شهریور) به عنوان “روز جهانی کاندوم زنانه” شناخته می‌شود.

۶) همه‌ی کاندوم‌ها تحت آزمایش‌های دقیق شامل تورم هوا و آب، و نیز معاینه‌ی الکترونیکی قرار می‌گیرند تا از ایمنی‌شان اطمینان حاصل شود.

۷) نگهداری کاندوم در کیف پول در عین حال که می‌تواند به کارتان بیاید اما بهترین روش برای آسیب‌زدن به آن هم است.

۸) اگر گیاه‌خوار هستید می‌توانید کاندوم‌هایی استفاده کنید که بدون به کارگیری مواد حیوانی مانند روده‌ی گوسفند تولید می‌شوند.

۹) در شهر نیویورک امریکا سالانه بیش از ۳۰ میلیون کاندوم رایگان با نام “کاندوم‌های نیویورک‌سیتی” توزیع می‌شود.

۱۰) در جریان جنگ جهانی اول، امریکا و بریتانیا تنها کشورهایی بودند که در میان سربازان خود کاندوم توزیع نکردند و نتیجه‌ی آن ثبت بیش از ۴۰۰هزار مورد سفلیس و سوزاک بود. این اشتباه در جنگ جهانی دوم تکرار نشد.

۱۱) تبلیغات کاندوم در امریکا تا سال ۱۹۱۸ ممنوع بود و اولین تبلیغ تلویزیونی آن نیز در سال ۱۹۹۱ در هنگام پخش سریال تلویزیونی “سَرِ هِرمِن” به نمایش درآمد.

۱۲) سالانه بیش از ۵ میلیارد کاندوم در سراسر جهان فروخته می‌شود.

۱۳) اولین کاندوم‌های لاستیکی توسط کارخانه‌ی لاستیک‌سازی “گودیر” تولید شد.

۱۴) بیشتر مصرف‌کنندگان کاندوم، جوانان ۱۸ تا ۲۴ سال هستند.

۱۵) کاندوم‌ها در صورت استفاده‌ی مداوم و صحیح تا ۹۸درصد از بارداری جلوگیری می‌کنند.

نظرتان را بنویسید