عضو شورای شهر تهران: در رستوران‌های دربند الکل و موادمخدر عرضه می‌شود

Tehran_Darband_Restaurant

تقاطع: یک عضو شورای شهر تهران می‌گوید رستوران‌های منطقه‌ی دربند تهران «به پاتوق‌هایی تبدیل شده که در آن‌ها به راحتی مواد الکلی و مخدر عرضه می‌شود».

به نوشته‌ی خبرگزاری “تسنیم”، محمدمهدی تندگویان، روز سه‌شنبه (۲۲ دی-۱۲ ژانویه) در جلسه علنی “شورای اسلامی شهر تهران”، روددره دربند را «محله هرندی پول‌دارهای تهران» دانست و گفت: «حتی از بنده برای حضور در این رستوران‌ها دعوت کردند. در این محدوده معضلات فرهنگی و اجتماعی حادی به ویژه در ۶ ماه نخست سال وجود دارد.»

“محله هرندی” منطقه‌ای در جنوب تهران است که در سال‌های اخیر به محل اجتماع معتادان کارتن‌خواب تبدیل شده است.

آقای تندگویان در ادامه با بیان این‌که در “روددره دربند” ۱۰۰ خانوار با ۱۰۰۰ نفر جمعیت زندگی می‌کند، افزود: «در این محدوده شغل خاصی وجود ندارد و اکثر ساکنان آن در حدود ۸۰ رستوران موجود مشغول به کار هستند.»

او هم‌چنین با اشاره به عدم رعایت مسائل بهداشتی در رستوران‌های این منطقه خاطرنشان کرد که «فاضلاب همه رستوران‌ها وارد رودخانه می‌شود و از همین آب غیربهداشتی برای پخت‌وپز و شست‌وشوی ظروف در رستوران‌ها استفاده می‌شود».

وی با تاکید بر این‌که در “دربند” «هیچ‌گونه امکانات بهداشتی، درمانی و ساختاری وجود ندارد» گفت: «چند راه‌حل برای رفع مشکلات مذکور وجود دارد، نخست رویکرد بولدوزری که بر اساس آن همه کافه و رستوران‌های متخلف را تخریب و آن محدوده را احیا کنیم. راه دیگر توانمندسازی منطقه است زیرا معتقدیم نباید قابلیت تفرجگاهی منطقه از بین برود.»

نظرتان را بنویسید