کارشناسان می‌گویند: کانگرو نر در تلاش برای رابطه جنسی باعث مرگ کانگرو ماده شده است

Heartbreaking-kangaroo-cradles-Pic-1

تقاطع: یک استاد دانشگاه در استرالیا می‌گوید تصاویری که روز چهارشنبه (۱۳ ژانویه-۲۳ دی) تحت عنوان “آخرین وداع یک کانگرو نر با زوجش” در وب‌سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، درواقع تلاش این حیوان برای انجام رابطه جنسی بوده و احتمالا به مرگ کانگرو ماده منجر شده است.

دکتر “دِرِک اسپیلمن”، مدرس ارشد آسیب‌شناسی دام‌پزشکی در دانشگاه سیدنی به گاردین استرالیا گفته «تردیدی ندارد که کانگرو نر تلاش می‌کرده با کانگرو ماده‌ رابطه جنسی برقرار کند و در جریان آن به حیوان صدمه زده و باعث مرگش شده است».

او اضافه کرده که عکس‌ها کانگرو نر را در حالت محافظت از کانگرو ماده در مقابل دیگر نرها نشان می‌دهد.

دکتر اسپیلمن می‌گوید: «رقابت بین نرها برای رابطه با کانگروهای ماده شدید است و می‌تواند به درگیری جدی منجر شود. این رقابت هم‌چنین می‌تواند به آزار و اذیت شدید و حتی خشونت فیزیکی روی کانگرو ماده بینجامد؛ به ویژه در زمانی که کانگرو ماده علاقه‌ای به رابطه ندارد و سعی می‌کند از کانگرو نری که تحریک جنسی شده، فرار کند.»

به گفته‌ی این استاد دانشگاه، دنبال کردن این کانگروهای ماده توسط کانگرو نر «بسیار تهاجمی و ادامه‌دار» است تا جایی که می‌تواند «حیوان را به نقطه‌ای برساند که بدون این‌که عمدی داشته باشد کانگرو ماده را بکشد».

او با اشاره به این‌که «همیشه فکر می‌کرده این اتفاق اغلب مورد سوءبرداشت و سوءاستفاده قرار می‌گیرد»، برداشت “عزاداری کردن کانگرو نر” از عکس‌های منتشرشده را «انسان‌انگاری ساده‌لوحانه» خوانده است.

قصد “شیطانی” کانگرو نر، اولین بار توسط دکتر “مارک الدریج”، دانشمند “موزه استرالیا” عمومی شد. او در مطلبی در وب‌سایت این موزه، ضمن ستایش از “اِوِن سویتزر”، عکاس تصاویر کانگروها، تاکید کرد که تفسیر وی از عکس‌ها، «اساسا نادرست» است.

دکتر الدریج نوشت: «این یک کانگرو نر است که تلاش می‌کند کانگرو ماده را بلند کند تا با آن سکس داشته باشد.»

آقای “سویتزر” که عکس‌ها را در بوته‌زاری در شهر “ریور هِدز” واقع در ایالت کویینزلند استرالیا ثبت کرده، پیش‌تر در مصاحبه‌ای با “دیلی‌میل” گفته بود: «دیدم که کانگرو نر، تلاش می‌کند زوجش را بلند کند. به نظر می‌رسید که می‌خواهد ببیند چه اتفاقی برایش افتاده. ولی کانگرو ماده روی پایش نایستاد و دوباره به زمین افتاد. کانگرو نر، ضربه‌ای به او زد و بعد کنارش ایستاد… خیلی صحنه‌ی خاصی بود. داشت برایش عزاداری می‌کرد در حالی که تلاش می‌کرد صاف بایستد و بر احساساتش غلبه کند. هم‌زمان بچه‌کانگرو نیز با پنجه‌هایش مادر خود را به آرامی لمس کرد و بعد کنار جسد بی‌جانش ایستاد.»

“کانگروهای خاکستری شرقی” در دسته‌های ۱۰‌نفره و بیشتر در شرق استرالیا زندگی می‌کنند. این کانگروها می‌توانند در تمام طول سال اقدام به تولیدمثل کنند اما معمولا این کار را در بهار و اوایل تابستان انجام می‌دهند.

نظرتان را بنویسید