تصویری: لحظه تاثیرگذار آخرین وداع با کانگرو مادر

Heartbreaking-kangaroo-cradles-Pic-1

تقاطع: این عکس‌ها، لحظه‌ی غم‌انگیز عزاداری و آخرین وداع یک کانگرو نر با زوجش را در بوته‌زاری در شهر “ریور هِدز” واقع در ایالت کویینزلند استرالیا نشان می‌دهد.

“اِوِن سویتزر”، عکاس این عکس‌ها، روز دوشنبه (۱۱ ژانویه-۲۱ دی) در حال پیاده‌روی صبح‌گاهی به همراه سگش بود که متوجه این صحنه‌ی تاثیرگذار در زیر سایه‌ی یک درخت انبه شد. او بلافاصله به خانه‌اش رفت؛ دوربینش را برداشت؛ و به محل برگشت.

وی در گفتگویی با دیلی‌میل استرالیا، ماجرا را این‌گونه شرح می‌دهد: «دیدم که کانگرو نر، تلاش می‌کند زوجش را بلند کند. به نظر می‌رسید که می‌خواهد ببیند چه اتفاقی برایش افتاده. ولی کانگرو ماده روی پایش نایستاد و دوباره به زمین افتاد. کانگرو نر، ضربه‌ای به او زد و بعد کنارش ایستاد… خیلی صحنه‌ی خاصی بود. داشت برایش عزاداری می‌کرد در حالی که تلاش می‌کرد صاف بایستد و بر احساساتش غلبه کند. هم‌زمان بچه‌کانگرو نیز با پنجه‌هایش مادر خود را به آرامی لمس کرد و بعد کنار جسد بی‌جانش ایستاد.»

به گفته‌ی او، ایستادن کانگرو نر بر بالای جسد زوجش، حالت محافظت داشت و این حیوان، کانگروهای دیگری را که به محل نزدیک می‌شدند، دور می‌کرد.

آقای سویتزر که یک فرد علاقه‌مند به عکاسی است، در ده سال گذشته، روزی دو بار به همراه سگش در این منطقه پیاده‌روی می‌کند.

وی می‌گوید که در هنگام پیاده‌روی تعداد زیادی کانگرو مرده در کنار جاده می‌بیند اما تا پیش از این، هرگز با چنین صحنه‌ای روبه‌رو نشده بود.

او اضافه می‌کند که از دلیل مرگ کانگرو مطمئن نیست چرا که هیچ زخم آشکاری بر بدنش وجود نداشت.

“کانگروهای خاکستری شرقی” در دسته‌های ۱۰‌نفره و بیشتر در شرق استرالیا زندگی می‌کنند. قد کانگروهای نر این گونه تا ۱/۳ متر و کانگروهای ماده تا ۱ متر می‌رسد. هم‌چنین بیشترین سرعتی که برای یک کانگروی ماده خاکستری شرقی ثبت شده، ۶۴ کیلومتر-بر-ساعت است.

Heartbreaking-kangaroo-cradles-Pic-2 Heartbreaking-kangaroo-cradles-Pic-3 Heartbreaking-kangaroo-cradles-Pic-4

نظرتان را بنویسید