آلبوم عکس: متن و حاشیه هفتادوسومین مراسم اهدای جوایز سینمایی گُلدن‌گلوب

Golden-Globes-2016

تقاطع: هفتادوسومین جوایز سالانه‌ی سینمایی “گلدن‌گلوب” یکشنبه‌شب (۱۰ ژانویه-۲۰ دی) در “هتل هیلتون” شهر “بورلی‌هیلز” واقع در ایالت کالیفرنیای امریکا برگزار شد و فیلم “بازگشته” (The Revenant) ساخته‌ی “الخاندرو گونسالس اینیاریتو”، کارگردان بنام مکزیکی، جایزه‌ی بهترین فیلم بخش فیلم‌های دراما و بهترین کارگردانی را از آنِ خود کرد.

“لئوناردو دی‌کاپریو”، بازیگر امریکایی برای بازی در همین فیلم، برنده‌ی جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد بخش فیلم‌های دراما شد و “بِری لارسن”، دیگر هنرپیشه امریکایی نیز برای بازی در فیلم “اتاق” (Room) عنوان بهترین بازیگر زن این بخش را به دست آورد.

“سیلوستر استالونه” ستاره‌ی قدیمی‌ فیلم‌های اکشن برای بازی در فیلم “کرید”، و “کیت وینسلت”، بازیگر مطرح بریتانیایی به خاطر بازی در “استیو جابز”، به ترتیب برنده‌ی جوایز بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و زن شدند.

اما در بخش فیلم‌های موزیکال/کمدی، جایزه‌ی بهترین فیلم به “مریخی” (The Martian) ساخته‌ی “ریدلی اسکات” رسید. “جنیفر لورنس” برای بازی در فیلم “لذت” (Joy) و “مت دیمن” برای بازی در “مریخی” نیز به ترتیب برنده‌ی بهترین بازیگر زن و مرد این بخش شدند.

فیلم “پسر شائول” (Son of Saul) ساخته “لاسلو نِمِس” کارگردان مجارستانی برنده‌ی بهترین فیلم خارجی “گلدن‌گلوب” امسال شد؛ فیلم‌نامه‌ی “استیو جابز” نوشته‌ی “ارون سورکین” جایزه‌ی بهترین فیلم‌نامه‌ را از آنِ خود کرد؛ و انیمیشن “پشت و رو” (Inside Out) نیز جایزه‌ی بهترین انیمیشن را به دست آورد.

در بخش سریال‌های تلویزیونی دراما، سریال “آقای ربات” (Mr. Robot) که فصل نخست آن در سال ۲۰۱۵ از شبکه‌ی یو.اس.ای پخش شد، جایزه‌ی بهترین سریال را کسب کرد. در این بخش، جایزه‌ی بهترین بازیگر زن به “تراجی هِنسِن” برای بازی در سریال “امپایر” رسید و “جان هِم” نیز برنده‌ی بهترین بازیگر مرد برای بازی در سریال پرطرفدار “مَد مِن” شد.

و بالاخره در بخش سریال‌های موزیکال/کمدی، “موتزارت در جنگل” برنده‌ی جایزه‌ی بهترین سریال شد. “گائل گارسیا برنال” برای بازی در همین سریال، و “ریچل بلوم” برای بازی در “دوست‌دختر سابق دیوانه” (Crazy Ex-Girlfriend) به ترتیب عنوان بهترین بازیگر مرد و زن این بخش را کسب کردند.

لیدی گاگا، خواننده‌ی مشهور موزیک پاپ نیز به خاطر بازی در “داستان ترسناک امریکایی: هتل” (American Horror Story: Hotel) جایزه‌ی بهترین بازیگر زن بخش مینی‌سریال/فیلم‌های تلویزیونی را به دست آورد.

در این مراسم، هم‌چنین جایزه‌ی “سیسیل بی. دومیل” برای “یک عمر دستاورد هنری” به دنزل واشنگتن، بازیگر و فیلم‌ساز ۶۱ساله‌ی امریکایی اهدا شد.

اجرای مراسم امسال “گلدن‌گلوب” را “ریکی جرویز”، کمدین بریتانیایی بر عهده داشت و شماری از مشهورترین چهره‌های دنیای هنر نیز در اهدای جوایز مشارکت کردند.

نظرتان را بنویسید