خامنه‌ای: کسانی که من و نظام را هم قبول ندارند پای صندوق‌ها بیایند

????? ???? ??

تقاطع: رهبر جمهوری اسلامی، روز شنبه (۱۹ دی-۹ ژانویه) در یک سخنرانی از مردم خواست که حتی اگر او و نظام را قبول ندارند، «پای صندوق‌ها بیایند» چرا که به گفته‌ی وی «شرکتِ همگان در انتخابات، موجب پایداری و تقویت نظام اسلامی، استمرار تأمین امنیت کامل، افزایش اعتبار و آبروی ملت در چشم جهانیان، و باعث ابهت جمهوری اسلامی ایران در نزد دشمنان می‌شود».

علی خامنه‌ای در جمع صدها نفر از هواداران خود که از قم به دیدارش آمده بودند، گفت: «احساس مسوولیتِ مردم که در حضور در انتخابات جلوه‌گر می‌شود و دشمن را ناکام می‌گذارد از عناصر “ماندگاری انقلاب” است.»

وی مواضع مجلس کنونی شورای اسلامی را در خصوص مسائل بین‌المللی «خوب» توصیف کرد و افزود: «مجلسی که در قضیه‌ی هسته‌ای و دیگر مسائل مقابل دشمنان بایستد و شجاع، مستقل و آزاد، حرف‌ها و مواضع ملت را بیان کند با مجلسی که در مسائل گوناگون حرف‌های دشمن را تکرار می‌کند، از زمین تا آسمان تفاوت دارد.»

او هم‌چنین کسانی را که به ادعای وی «دل‌شان دنبال حرف‌های امریکا و دیگر بیگانگان است»، “غیرقابل اعتماد” خواند و مدعی شد که در جریان انتخابات ریاست جمهوری مناقشه‌برانگیز سال ۱۳۸۸، دولت امریکا قصد داشته «با حمایت مالی و سیاسی» از «اقلیت شکست‌خورده»، نتیجه‌ی انتخابات را به هم بزند.

خامنه‌ای اضافه کرد که «حضور به موقع مردم در صحنه، نقشه‌ی آنان را نقش بر آب کرد» و باعث شکست «انقلاب و کودتای رنگی» آن‌ها شد.

رهبر جمهوری اسلامی در بخش دیگر سخنان خود، انتخابات “مجلس خبرگان” را “بسیار مهم” دانست و گفت: «مردم نگاه می‌کنند به ظاهر که سالی دو بار دور هم جمع می‌شوند و در مورد مسائل سیاسی و غیرسیاسی صحبت می‌کنند و متفرق می‌شوند. این‌جوری نیست. خبرگان، رهبر را انتخاب می‌کند. این شوخی است؟ مجلس خبرگان بناست آن روزی که رهبرِ فعلی نباشد یا رهبر نباشد آن‌وقت آن‌ها رهبری را انتخاب کنند که جلوی هجمه‌ی دشمن بایستد، شجاعت نشان بدهد، راه امام را ادامه بدهد.»

این از معدود دفعاتی است که خامنه‌ای از احتمال “رهبر” نبودن خود با وجود زنده بودن صحبت می‌کند.

نظرتان را بنویسید