امید نمازی سرمربی تیم زیر ۱۸‌ساله‌های امریکا شد

Omid-Namazi

تقاطع: امید نمازی، دستیار پیشین ایرانی-امریکایی کارلوس کیروش در تیم ملی فوتبال ایران، روز سه‌شنبه (۵ ژانویه-۱۵ دی) به عنوان سرمربی تیم فوتبال زیر ۱۸‌ساله‌های امریکا معرفی شد.

آقای نمازی ۵۰‌ساله، فرزند مهدی نمازی است که از او به عنوان «پایه‌گذار و پدر تربیت‌بدنی‌ آکادمیک ایران» یاد می‌شود. “امید” زمانی که پدرش در امریکا در حال تحصیل بود، در شهر “پروو” در ایالت یوتا به دنیا آمد. او سپس به همراه خانواده‌اش به ایران رفت و دوران کودکی و نوجوانی‌اش را در این کشور سپری کرد اما بعد از انقلاب اسلامی ۱۹۷۹، بار دیگر در ۱۸ سالگی به همراه خانواده‌ به امریکا بازگشت و ساکن “واشنگتن‌ دی‌سی” شد. وی در فاصله‌ی سال‌های ۱۹۸۴ تا ۱۹۸۷، عضو تیم فوتبال دانشگاه ویرجینیای غربی بود و مدرک لیسانسش را نیز از همین دانشگاه در رشته‌ی “فلسفه ورزش” اخذ کرد.

امید نمازی از سال ۱۹۸۸ وارد فوتبال حرفه‌ای شد و تا سال ۲۰۰۵ در ۱۵ تیم امریکایی در لیگ‌های مختلف این کشور در پست مدافع توپ زد. او از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵ علاوه بر بازی در تیم‌های “فیلادلفیا” و “کلیولند فورس” به عنوان سرمربی این دو تیم نیز فعالیت می‌کرد.

نمازی پیش از حضور سه ساله‌اش در تیم ملی فوتبال ایران به عنوان دستیار کارلوس کیروش، سرمربی‌گری “شیکاگو رداستارز” در لیگ حرفه‌ای فوتبال زنان امریکا و سرمربی‌گری تیم فوتبال استیل‌آذین در “لیگ برتر فوتبال ایران” را نیز تجربه کرد.

او در ماه مارس ۲۰۱۴ و در آستانه‌ی حضور تیم ایران در جام جهانی فوتبال، از این تیم جدا شد و به عنوان کمک‌مربی به تیم ملی فوتبال زنان امریکا پیوست. وی در اواخر همان سال، دستیار “تب راموس” در تیم ملی فوتبال زیر ۲۰‌ساله‌های امریکا شد تا این‌که امروز سه‌شنبه به عنوان سرمربی تیم ملی زیر ۱۸‌ساله‌های این کشور معرفی گردید.

نظرتان را بنویسید