تصویری: چه وقت‌هایی می‌توان مردم را زد؟

تقاطع: سعید منتظرالمهدی، سخنگو و معاون اجتماعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی روز دوشنبه (۱۴ دی-۴ ژانویه) در یک نشست خبری گفت «مردم را خیلی وقت‌ها نمی‌شود زد».

آقای منتظرالمهدی این جمله را در پاسخ به انتقادها از عدم برخورد نیروهای انتظامی با حمله‌کنندگان به سفارت عربستان در تهران عنوان کرد و افزود: «آخرین درمان، روش سلبی است.»

هرچند که این مقام ارشد انتظامی مشخص نکرده که در چه زمانی می‌توان «مردم را زد»، اما نگاهی به تصاویر آرشیوی از برخورد پلیس با تظاهرات مسالمت‌آمیز در روزها و ماه‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری خردادماه ۱۳۸۸، رسیدن به پاسخ این پرسش را آسان‌تر می‌کند.

Polise-Hit-People-Iran-7 Polise-Hit-People-Iran-6 Polise-Hit-People-Iran-5 Polise-Hit-People-Iran-4 Polise-Hit-People-Iran-3

CROPPED VERSIONIranian security forces on motorcycles surround opposition protesters during clashes in Tehran on December 27, 2009. Iran security forces killed several protesters including opposition leader Mir Hossein Mousavi's nephew in a fierce crackdown on mass anti-government demonstrations in Tehran, websites said. AFP PHOTO/STR

Polise-Hit-People-Iran-1

نظرتان را بنویسید