خودسوزی مرد ۴۵ساله در شوش استان خوزستان

Self-Burning

تقاطع: خبرگزاری دولتی “ایرنا” از خودسوزی یک مرد ۴۵ساله در شهرستان شوش استان خوزستان در عصر روز یکشنبه (۶ دی-۲۷ دسامبر) خبر داده است.

آن‌گونه که رییس مرکز فوریت‌های پزشکی شوش به “ایرنا” گفته، این مرد در ضلع شمال غربی میدان “بسیج” این شهر با ریختن “ناگهانی” بنزین به روی خود، اقدام به خودسوزی کرد.

به گفته‌ی رضا معمار‌زاده، «این مرد بدون آنکه چیزی بگوید یا اعتراضی کند بنزین را به روی خودش ریخت» اما «حاضران در ابتدا با تصور این‌که او آب بر سر خود می‌ریزد، مانع وی نشدند».

آقای معمارزاده اضافه کرده که «مردم و کسبه» بعد از آتش گرفتن این مرد، توانستند با پتو او را خاموش کنند.

وی با بیان این‌که «مسائل و مشکلات خانوادگی دلیل خودسوزی این مرد عنوان شده» خاطرنشان کرد که او در حال حاضر در بیمارستان بستری است و «از ناحیه سر و صورت، دست و پا دچار سوختگی شدید شده است».

این دومین مورد خودسوزی در ایران در یک ماه اخیر به شمار می‌رود.

روز ۷ آذرماه امسال نیز خبرگزاری‌های رسمی ایران از خودسوزی یک مرد ۵۳ ساله در مقابل یکی از شعبه‌های موسسه‌ی مالی-اعتباری ثامن‌الحجج اصفهان خبر دادند.

در آن زمان، “باشگاه خبرنگاران” در شرح ماجرا نوشته بود که «این مرد با مراجعه به یکی از شعب موسسه مالی اعتباری ثامن‌الحجج درخواست پرداخت کل موجودی حساب خود را داشت که با پاسخ منفی متصدی موسسه مواجه شد و پس از بی‌نتیجه ماندن اصرار خود، در مقابل شعبه اقدام به خودسوزی کرد».

پیش‌تر در مهرماه امسال نیز یک زن جوان باردار در نیشابور با ریختن بنزین روی بدنش، خود را به آتش کشید و پس از چند روز در بیمارستانی در مشهد از دنیا رفت.

یک ماه قبل از آن، در روز ۸ شهریور خبرگزاری “ایرنا” از خودسوزی یک مرد ۵۹ ساله در محوطه مجتمع اداری فرمانداری و شهرداری شهرستان سنقر در استان کرمانشاه خبر داد. این مرد که منصور کیهانی نام داشت و معلم بازنشسته بود، در اثر شدت سوختگی و جراحات، در همان محل جان باخت.

هم‌چنین در اردیبهشت‌ماه امسال، یک دانشجوی دختر “دانشگاه آزاد اسلامی” شیراز در پارکینگ مجاور این دانشگاه اقدام به خودسوزی کرد که پس از انتقال به بیمارستان جان باخت.

در همین ماه، یک جوان ۲۸ ساله‌ که در مرخصی از زندان به سر می‌برد، در “پارک ساحلی” شهر یاسوج و در مقابل چشمان شهروندان این شهر دست به خودسوزی زد و پس از ساعاتی در اثر شدت سوختگی جان خود را از دست داد.

یونس عساکره و حمید فرخی، دو دستفروش اهل شهرهای خرمشهر و تبریز نیز از جمله دیگر افرادی هستند که در سال جاری خورشیدی به دنبال خودسوزی اعتراضی جان خود را از دست دادند.

نظرتان را بنویسید