تمجید حسن روحانی از خامنه‌ای و راهپیمایی حکومتی ۹ دی

????? ??????? ???? ? ???????? ??????? ???? ???????

تقاطع: حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی می‌گوید «۹ دی، روز دفاع ملت ایران از خاندان رسالت و اهل بیت، دفاع از نظام، قانون و دفاع از ولایت فقیه و ولی فقیه بود».

اشاره‌ی آقای روحانی به راهپیمایی حکومتی روز ۹ دی‌ماه ۱۳۸۸ است که به فاصله‌ی ۳ روز پس از تظاهرات اعتراضی “جنبش سبز” در عاشورای خونین تهران، سازماندهی و برگزار شد.

حسن روحانی در بخش دیگری از سخنرانی خود که روز سه‌شنبه (۸ دی-۲۹ دسامبر) در حضور علی خامنه‌ای انجام گرفت، با تمجید از رهبر حکومت ایران گفت: «امنیت امروز جمهوری اسلامی ایران در سایه برنامه‌ها و تدابیر رهبر معظم انقلاب تامین شده است و شکر این نعمت با وحدت بیشتر و کمک به دنیای اسلام برای نجات کشورها از تروریسم و دخالت بیگانگان میسر خواهد بود.»

آقای خامنه‌ای نیز که به بهانه‌ی سال‌روز تولد پیامبر مسلمانان با مقامات ارشد جمهوری اسلامی دیدار می‌کرد، با حمله به تمدن غربی خواهان “شالوده‌ریزی” و برپا کردن «تمدن نوین اسلامی» شد و گفت: «جمهوری اسلامی یک نمونه است، یک منطقه‌ی آزمایش و یک آزمون است برای دنیای اسلام. ما قبل از اینکه اسلام بر این کشور حاکم بشود، یک ملّت به‌تمام‌معنا عقب‌افتاده بودیم، وابسته بودیم؛ از لحاظ علمی عقب‌افتاده، از لحاظ سیاسی عقب‌افتاده، از لحاظ اجتماعی عقب‌افتاده، در دنیای سیاست منزوی. امروز پیشرفت‌های جمهوری اسلامی، دشمنان ما را هم وادار به اعتراف کرده است؛ امروز تقریباً بعد از گذشت ۳۵ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، ما در رتبه‌ی علمی، در رتبه‌ی فناوری، در بسیاری از دانش‌های نوین دنیا، در ردیف کشورهای پیشرفته قرار داریم. گزارش‌هایی که واقعیت و حقانیت آن‌ها اثبات شده است، به ما می‌گوید ما در یک‌جا رتبه‌ی هفتم هستیم، در یک‌جا رتبه‌ی ششم هستیم، در یک‌جا رتبه‌ی پنجم هستیم. ملت ایران به برکت اسلام توانست هویت خود و شخصیت خود را نشان بدهد. این قابل تعمیم [به کشورهای دیگر] است.»

گقتنی است بر خلاف حسن روحانی، رهبر جمهوری اسلامی در سخنان خود هیچ اشاره‌ای به اعتراضات سال ۸۸ که آن را “فتنه” می‌نامد، نکرد.

نظرتان را بنویسید